Widal.plSpołeczeństwoPodwyżka 500+ na 700+!? Zdaniem ministra finansów „To nie są kwoty, które zrujnują budżet”

Podwyżka 500+ na 700+!? Zdaniem ministra finansów „To nie są kwoty, które zrujnują budżet”

Podwyżka 500+ na 700+. Okazuje się, że zgodnie z wypowiedzią ministra rodziny mogą liczyć na podwyżkę świadczenia aż o 200 zł. W związku z tym zamiast świadczenia w kwocie 500 zł rodziny dostaną 700 zł.

Co więcej zdaniem ministra jest to bardzo dobry pomysł, ponieważ pieniądze te wrócą na rynek przyczyniając się do wzrostu gospodarczego.

Podwyżka 500+ na 700+

Podwyżka 500+ na 700+. Jak wiemy program 500+ flagowy program partii rządzącej, który zdaniem wielu osób przeważył o zwycięstwie tej partii w wyborach 5 lat temu. Program miał wpłynąć na wzrost urodzeń aa tym samym przyczynić się do wzrostu demograficznego kraju. Natomiast program nie spełnił swojego głównego celu. Już od 2017 roku dzietność w Polsce systematycznie spada. 

Program nie wpłynął na wzrost liczby urodzeń jednak w ciągu 5 lat, zakorzeniła się świadomość, że 500 złotych na dziecko po prostu się należy. Co więcej każdy kto chciałby ten program znieść lub zmniejszyć od razu jest atakowany i musi liczyć się z porażką.

Będzie 700+?

W związku z pogarszającymi się sondażami i spadkiem poparcia partia rządząca musi reagować. Dlatego też konieczne jest złożenie nowych, kuszących propozycji. Minister finansów Tadeusz Kościański nie ukrywa, że nadzieją w dalszym ciągu jest program 500+ i to podwyżce. Jak przekonuje w Polsat News:

Polskę stać na programy socjalne. To poważne wydatki, ale te pieniądze wrócą na rynek. Ważne byśmy nie obniżali liczby pieniędzy, które trafiają do konsumentów. Jeśli będą kupować, sklepy będą miały obroty, zapłacą więc podatki.

Zdaniem wielu, dodatkowe 200 złotych nie skusi wiele osób. Jednak zawsze warto próbować. Pojawia się jednak problem skąd wziąć na to pieniądze. Nie jest bowiem niczym zaskakujący, że aby dać jednym trzeba zabrać drugim. Minister ma jednak rozwiązanie także tej kwestii:

Na 700+ pieniądze by się znalazły, ale zawsze kosztem czegoś. Tak długo, jak nie podniesiemy podatków, a nie mamy takich planów, trzeba byłoby komuś zabrać, aby innemu dać. To nie są kwoty, które zrujnują budżet, ale utrudnią działanie w innych celach. Zrobiłbym wszystko, co mogę, aby spełnić taką prośbę.

Co jeszcze na WIDAL.PL?

Całkowity lockdown w Polsce możliwy już na dniach!? Profesor Horban nie ma żadnych wątpliwości

Całkowity lockdown w Polsce możliwy już na dniach! Sytuacja w kraju związana z koronawirusem cały czas ulega pogorszeniu. W związku z tym w czwartek rząd zdecydował się wprowadzić dodatkowe obostrzeni i tzw. “twardy lockdown”.

Odwiedziny rodziny w Wielkanoc- można czy nie można?

Odwiedziny rodziny w Wielkanoc to zwyczaj, który praktykuje wiele Polaków. W tym roku jednak sytuacja nie jest taka łatwa. Najnowsze obostrzenia także nie ułatwiają tego aby w rodzinnym gronie spędzić święta i odwiedzać najbliższych.

Zakaz palenia na balkonie. Co na to Polacy? Od kiedy miałby wejść w życie?

Zakaz palenia na balkonie to kolejny pomysł na wprowadzenie nowych ograniczeń. Okazuje się, że pomysł ten ma tyle samo zwolenników co i przeciwników.