Widal.plSpołeczeństwoRząd wprowadzi nowe obostrzenia? W planach zamykanie monopolowych po… 19!

Rząd wprowadzi nowe obostrzenia? W planach zamykanie monopolowych po… 19!

Czy rząd wprowadzi nowe obostrzenia w walce z rozwijającą się pandemią koronawirusa w Polsce? Dzisiaj mieliśmy kolejny rekord w liczbie zarażeń i ofiar śmiertelnych wywołanych przez współistnienie lub bezpośrednio przez COVID-19. To argument za kolejnymi obostrzeniami.

Jakimi dokładnie? Według nieoficjalnych wiadomości, rząd będzie chciał zakazać wesel oraz ograniczyć działalność sklepów monopolowych!

Rząd wprowadzi nowe obostrzenia? W planach zamykanie monopolowych po… 19!

Według informacji, do których dotarli dziennikarze polsatnews.pl, rządzący mają w planach kolejne obostrzenia, które będą wprowadzać w ramach walki z COVID-19. Chodzi między innymi o ograniczenie spotkań towarzyskich oraz zakaz organizacji wesel i innych imprez okolicznościowych.

Ale to nie jedyne ograniczenia, o których myślą rządzący. Wiele kontrowersji wzbudza także plan ograniczenia działalności sklepów monopolowych. Miałyby one funkcjonować do godziny 19:00 i mają dotyczyć także stacji benzynowych, które miałyby zakaz sprzedaży alkoholu po wyznaczonej godzinie.

Nie wiemy czy obostrzenia te wejdą w życie, ale niedługo zapewne usłyszymy o kolejnych ograniczeniach w naszym kraju.

Rekordy zarażeń w Polsce

Sytuacja jest poważna. Dzisiejszy raport z 14 października odnośnie koronawirusa w Polsce jest tragiczny pod względem ilości zakażeń i ofiar śmiertelnych. Łączny bilans dnia wynosi 6526 nowych przypadków i 116 zgonów.

Mamy 6526 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (1188), małopolskiego (1137), śląskiego (520), wielkopolskiego (508), łódzkiego (405), kujawsko-pomorskiego (356), pomorskiego (344), podkarpackiego (319), dolnośląskiego (315), lubelskiego (256), świętokrzyskiego (255), opolskiego (233), warmińsko-mazurskiego (196), zachodniopomorskiego (175), podlaskiego (174), lubuskiego (145). Z powodu COVID-19 zmarło 11 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 105 osób. Liczba zakażonych koronawirusem: 141 804/3 217 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Co także na WIDAL.PL?

Szumowski zakażony. Ostra reakcja polityków opozycji

Szumowski zakażony koronawirusem. Ta informacja obiegła media późnym wieczorem i wywołała burzę wśród polityków różnych opcji politycznych.

Cristiano Ronaldo ma koronawirusa! Jeszcze wczoraj przebywał z całą reprezentacją?

Cristiano Ronaldo ma koronawirusa! Uznawany za najlepszego piłkarza w historii Portugalczyk przebywa obecnie na zgrupowaniu reprezentacji. O pozytywnym wyniku testu u Ronaldo poinformowała Portugalska Federacja Piłkarska.

Maseczki obowiązkowe na weselach? Kolejne obostrzenia wchodzą w życie?

Jak wiemy koronawirus w Polsce nie odpuszcza. Dlatego też już w najbliższym czasie wejdą w życie nowe zasady funkcjonowania.