Widal.plKoronawirusMaseczki obowiązkowe na weselach? Kolejne obostrzenia wchodzą w życie

Maseczki obowiązkowe na weselach? Kolejne obostrzenia wchodzą w życie

Maseczki obowiązkowe na weselach? Jak wiemy koronawirus w Polsce nie odpuszcza. Dlatego też już w najbliższym czasie wejdą w życie nowe zasady funkcjonowania.

Okazuje sie, że obowiązek zasłaniania ust i nosa będzie także obowiązywał na weselach i innych imprezach rodzinnych. Jak to ma wyglądać w praktyce?

Maseczki obowiązkowe na weselach

Maseczki obowiązkowe na weselach mają stać się rzeczywistością. Pandemia koronawirusa nie ustępuje i cały czas krzyżuje nasze plany. W tym roku pary młodej mają bardzo duże problemy. Calybczas wahają się pomiędzy organizacją wesela przy ograniczonych możliwościach czy przełożyć uroczystość.

Jak wynika z nowego rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia osoby, które bawią się na weselu muszą mieć zasłonięte usta i nos. Nakaz ten ma obowiązywać już od najbliższej soboty 17 października. Nakaz obowiązuje również na imprez rodzinnych, takich jak komunie czy pogrzeby.

Jak narazie nie wiadomo jak dokładnie ma to wyglądać. Napewno goście będą musieli zakrywac usta i nosa do momentu, gdy zajmą swoje miejsca przy stole. Póki co nie wiadomo czy w tańcu też maseczki będą obowiązkowe. 1

Limity gości na weselach

Warto pamiętać, że od ubiegłej soboty 10 października cały kraj jest w strefach żółtych i czerwonych. W związku z tym obejmują nas nowe obostrzenia. Najbardziej kontrolowanym nakazem jest nakaz zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej.

Z tego obowiązku zwolnione bedą tylko te osoby, które posiadają zaświadczenie lekarskie lub dokument potwierdzający niepełnosprawność lub niesamodzielność.

Jak wynika z rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia, na weselach i innych uroczystościach rodzinnych może być maks. 75. gości. W tą liczbę nie wchodzi obsługa. . Natomiast wyjątek stanowią powiaty, które znalazły się w strefie czerwonej. W nich liczba uczestników nie może przekroczyć 50 osób (również nie licząc obsługi).

Zobacz także na WIDAL.pl

Donald Trump o COVID-19: Wygląda na to, że jestem odporny. Mówi prawdę?

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump wypowiedział się o chorobie COVID-19 i prowadzi narrację zwycięstwa nad śmiercionośnym wirusem. Aktualnie urzędujący prezydent USA przechodził chorobę COVID-19 przez kilkanaście ostatnich dni.

Grypa w natarciu. Ile Polaków zachorowało na początku październiku?

Grypa w natarciu. Mimo, że w ostatnim czasie głośno jest o zakażeniach na koronawirusa to grypa także szaleje. Trudna sytuacja pandemiczna, nie za bardzo pozwala nam skupić się na czymś innym.

Testy na koronawirusa online! Jak go wykonać?

Testy na koronawirusa online. Jeżeli ktoś ma podejrzenie, że mógł się zarazić panującym obecnie wirusem to jest szybkie rozwiązanie problemu. Nie trzeba nawet wychodzić z domu aby dowiedzieć się jaki jest nasz stan zdrowia.