Widal.plSpołeczeństwoGrypa w natarciu. Ile Polaków zachorowało na początku październiku?

Grypa w natarciu. Ile Polaków zachorowało na początku październiku?

Grypa w natarciu. Mimo, że w ostatnim czasie głośno jest o zakażeniach na koronawirusa to grypa także szaleje. Trudna sytuacja pandemiczna, nie za bardzo pozwala nam skupić się na czymś innym.

Wydawać by się mogło, że niektórzy nie myślą o niczym innym jak Covid-19. Jednak czas dowiedzieć się ile osób w ostatnim czasie zachorowało na równie groźną grypę.

Ile jest chorych na grypę a ile osób się szczepi?

Grypa nie odpuszcza także w tym roku. Eksperci już od dawna apelowali do społeczności aby się zaszczepić. Oczywiste jest, że zarówno grypa jak i koronawirus są groźne. Jednak tak naprawdę prawdziwe zagrożenie to twindemia czyli połączenie tych dwóch chorób.

Okazuje się jednak, że szczepienia przeciw grypie nie mają zbyt wielu zwolenników. Jak wynika z informacji przekazanych przez organizatora kampanii „Zaszczep się wiedzą” aż 4 miliony Polaków w każdym roku zmaga się z grypą. Jednak zaledwie 4% Polaków się szczepi. Wynika to ze strachu przed powikłaniami oraz negatywnym oddziaływaniem szczepionki na organizm.

Plaga zachorowań na grypę?

Obecnie panująca sytuacja związana z koronawirusem powoduje, że wszystko inne zeszło na boczny plan. Jednak okazuje się, że grypa jest równie poważnym problemem.

Z informacji przekazanych przez  Radio ZET, tylko w okresie od 1 do 7 października 2020 r. zarejestrowano w Polsce ogółem 53 062 zachorowania i podejrzenia zachorowania na grypę!

Jak się okazuje seniorzy po 65. roku życia chorują rzadziej- jest to 4 089 przypadków. Dużo częściej na grypę i infekcje grypopodobne chorują osoby w wieku 15-64 lata bo aż 28 988 oraz dzieci do 4. roku życia- 11 835. Pamiętajmy, że to dane tylko z jednego tygodnia.

Jednocześnie nie odnotowano żadnych zgonów z powodu grypy lub infekcji grypopodobnych. Natomiast do szpitala trafiło 101 pacjentów. Większość z nich wymagała hospitalizacji ze względu na dolegliwości ze strony układu oddechowego.

Jak wynika z danych WHO w każdym roku na grypę choruje około 30 proc. dzieci i 10 proc. dorosłych. Na 100 mln zachorowań na świecie, umiera od 500 tys. do 1 mln osób.

Zobacz także na Widal.pl

Szesnastolatka zakopana żywcem w lesie! Sprawców ścigała rodzina, bo policja zbagatelizowała sprawę!

Szesnastolatka zakopana żywcem w lesie! Historia nastoletniej Kornelii była przedmiotem programu Państwo w państwie na antenie stacji Polsat News, gdzie rodzina opowiadała o dramatycznych wydarzeniach związanych ze śmiercią młodej dziewczyny!

Bezobjawowy COVID-19 nie stanowi zagrożenia dla chorych? Błąd! Powikłania pojawiają się po czasie!

Czy bezobjawowy COVID-19 nie stanowi zagrożenia dla chorych, którzy nawet nie wiedzą, że przechodzą chorobę, której obawia się dzisiaj cały świat? Z pozoru może tak się właśnie wydawać, ale jak zaznaczył ekspert – powikłania zaczynają pojawiać się nawet kilka miesięcy lub lat po przejściu COVID-19.

Zderzenie dwóch samolotów we Francji! Maszyny runęły na ziemie z wielkiej wysokości!

Tragiczne zderzenie dwóch samolotów we Francji! Media obiega właśnie informacja o tragicznym w skutkach wypadku w przestrzeni lotniczej, która miała miejsce niedaleko miejscowości Tours.