Widal.plPolitykaSzumowski zakażony. Ostra reakcja polityków opozycji

Szumowski zakażony. Ostra reakcja polityków opozycji

Szumowski zakażony koronawirusem. Ta informacja obiegła media późnym wieczorem i wywołała burzę wśród polityków różnych opcji politycznych.

Wszystko jest spowodowane zachowaniem byłego ministra zdrowia, który był zakażony pod koniec września, później został przyłapany na zakupach. Twierdził wtedy, że został wyleczony.

Szumowski zakażony po raz drugi?

Łukasz Szumowski jest w szpitalu z powodu zakażenia koronawirusem. Jakiś czas temu pojawiły się informacje, że były minister zdrowia jest chory. Media obiegły jednak jego zdjęcia jak poszedł na zakupy. Bronił się, że już nie był zakażony w momencie wyjścia do sklepu.

Teraz sytuacja jest zgoła odmienna, ponieważ stan Szumowskiego mocno się pogorszył. Lekarze zdecydowali o hospitalizacji. Stan ministra się pogorszył. Szumowski w szpitalu znalazł się z powodu pogarszającego stanu zdrowia. Twierdzi teraz, że wcześniejszy test był fałszywie dodatni. Jego zdaniem zakaził się Covid-19 niedawno.

Tym razem objawy są. Poprzedni wynik, sprzed kilkunastu dni, prawdopodobnie był w moim przypadku fałszywie dodatni, co czasem, przy tak czułej metodzie, się zdarza

– skomentował polityk dla money.pl.

Burza po informacji o ponownym zakażeniu ministra

Łukasz Szumowski zakażony po raz drugi czy wciąż nie wyleczył się z pierwszego zakażenia? To pytanie zadają sobie teraz politycy oraz dziennikarze, którzy doszukują się nieodpowiedzialności ze strony Łukasza Szumowskiego.

Ciekawe dlaczego zakładamy, poza tym, że tak powiedział minister Szumowski, że pierwszy test był fałszywie dodatni, a nie że drugi (który przecież był prawda?) był fałszywie ujemny? Ja bym raczej uznała, że minister miał wirusa i wcale nie przestał go mieć

– pyta dziennikarka “Newsweeka” Dominika Długosz.

Zagadka, jak to możliwe, że po tak krótkiej przerwie Łukasz Szumowski ma znów pozytywny wynik testu? Za krótka kwarantanna? Albo hipoteza, że wynik z września był fałszywie dodatni. Czeka nas dyskusja albo o procedurach, albo o jakości ściągniętych do Polski testów.

– zastanawia się Patryk Michalski z RMF FM.

Życzę zdrowia, ale po informacjach o rzekomym wyzdrowieniu i wypadzie na zakupy, to … odechciewa się cokolwiek więcej pisać..

– komentuje Krzysztof Brejza z Koalicji Obywatelskiej.

Premier Morawiecki dziś na spotkaniu powiedział jasno, że wysoko ceni Ministra Szumowskiego i przeprowadzane przez niego zakupy. Aha. Respiratory od handlarza bronią, brak szczepionek, 22 tys. testów na dobę

– punktuje Cezary Tomczyk, szef klubu KO.

Zobacz także:

Cristiano Ronaldo ma koronawirusa! Jeszcze wczoraj przebywał z całą reprezentacją?

Cristiano Ronaldo ma koronawirusa! Uznawany za najlepszego piłkarza w historii Portugalczyk przebywa obecnie na zgrupowaniu reprezentacji. O pozytywnym wyniku testu u Ronaldo poinformowała Portugalska Federacja Piłkarska.

Maseczki obowiązkowe na weselach? Kolejne obostrzenia wchodzą w życie?

Jak wiemy koronawirus w Polsce nie odpuszcza. Dlatego też już w najbliższym czasie wejdą w życie nowe zasady funkcjonowania.

Protest rolników sparaliżował Warszawę? Policja obstawiła całe miasto

Protest rolników w Warszawie. Oficjalnie nazwany “Wielki Strajk Rolników” rozpoczął się wczoraj czyli we wtorek 13 października o godzinie 10 rano.