Widal.plRobert LewandowskiRobert Lewandowski został odznaczony przez prezydenta Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski!

Robert Lewandowski został odznaczony przez prezydenta Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski!

Robert Lewandowski został odznaczony przez prezydenta Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Wczoraj dla piłkarza był wielki dzień.

Do uroczystości doszło 22 marca bieżącego roku w Pałacu Prezydenckim.

Robert Lewandowski został odznaczony przez prezydenta

Robert Lewandowski został odznaczony przez prezydenta Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Do uroczystości doszło w poniedziałek 22 marca. Do uroczystości doszło w Pałacu Prezydenckim, w którym obecny był także m.in prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Sportowiec, kapitana drużyny narodowej i piłkarza Bayernu Monachium został wyróżniony za wybitne osiągnięcia sportowe i promowanie Polski na arenie międzynarodowej.

Prezydent Andrzej Duda nie krył zachwytu. W przemowie po wręczeniu orderu zwrócił się do Lewandowskiego:

Wielce szanowny nasz bohaterze, nasz bohaterze narodowy. To wielka dla mnie chwila, że mogę wręczyć panu, wspaniałemu piłkarzowi, absolutnie jednemu z najlepszych na świecie, to wysokie państwowe odznaczenie. Powiedział pan ładne zdanie, że nie liczy trofeów, tylko myśli o kolejnych. Są jeszcze trzy wyższe odznaczenia od tego, które pan dzisiaj otrzymał. Wierzę, że pan je zdobędzie, bo jest pan wciąż młody, wciąż na fali wznoszącej.

prezydent zwrócił także uwagę na to, że Lewandowski nigdy nie krył swojego pochodzenia:

Pan buduje dobre imię Rzeczpospolitej. Jest pan kapitanem reprezentacji, ma patriotyczne poglądy, które demonstruje. Bardzo serdecznie za to wszystko dziękuję. Proszę przekazać też podziękowania małżonce za to, że pomaga drugiej osobie, że razem pamiętacie o innych, że działacie na polu charytatywnym. To budzi najwyższy szacunek.

Szczere wyznanie Lewandowskiego

Robert Lewandowski w swoim przemówieniu także zdecydował się szczerze opowiedzieć o swojej historii. Zwrócił uwagę na to, że:

Piłka nożna to przede wszystkim sport drużynowy. To, co osiągam, na co tak ciężko pracuję, to też zasługa trenerów, kolegów z boiska, sztabu, który pracuje na to wszystko, jak i również rodzina (…) Chcę dumnie reprezentować kraj niezależnie od tego, czy gram w klubie czy w reprezentacji Polski. Zawsze z tyłu głowy będzie to, skąd się pochodzi. Nigdy nie wstydziłem się tego, skąd pochodzę (…) Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że sport, piłka nożna, nie jest łatwą dyscypliną. Oczekiwania są duże i trzeba temu sprostać. Ja się tego nie boję. Zawsze lubiłem mierzyć wysoko. Czasem zdarzają się, błędy, wpadki, ale po to jesteśmy ludźmi, żeby wyciągać z tego wnioski – mówił wzruszony. 

Na koniec uroczystości Robert Lewandowski przekazał bukiet białych róż Pierwszej Damie- Agacie Dudzie

Co jeszcze na WIDAL.PL?

Szwedka rozmawia ze zwierzętami! Nietypowe hobby Jonny Jinton!

Szwedka rozmawia ze zwierzętami! Jonna Jinton z dzieciństwa pamięta jak jej babcia przywoływała wieczorem zwierzęta, które rozpierzchły się po rozległych łąkach i lesie. To był trochę jakby śpiew, trochę wołanie i okrzyk.

Sklep z elektroniką otwarty mimo zakazu! Klienci mogą robić zakupy!

Od soboty w Polsce obowiązuje całkowity lockdown. Oznacza to, że sklepy w galeriach handlowych oprócz aptek oraz hipermarketów spożywczych są nieczynne. Jednak okazuje się, że nie wszystkie sklepy są zamknięte.

Tysiące pająków uciekło ze swych nor przed powodzią! Australijczycy zszokowani!

W Australii, a dokładniej w Nowej Południowej Walii, mieszkańcy zastali niecodzienny widok. Setki a nawet tysiące pająków wyszło ze swych nor ratując się tym samym przed powodzią. Zszokowani ludzie publikują zdjęcia oraz filmy na swoich portalach społecznościowych.