Widal.plGospodarkaSklep z elektroniką otwarty mimo zakazu! Klienci mogą robić zakupy!

Sklep z elektroniką otwarty mimo zakazu! Klienci mogą robić zakupy!

Od soboty w Polsce obowiązuje całkowity lock down. Oznacza to, że sklepy w galeriach handlowych oprócz aptek oraz hipermarketów spożywczych są nieczynne. Jednak okazuje się, że nie wszystkie sklepy są zamknięte.

Ponownie w Polsce zostało wprowadzone w życie rozporządzenie, które nakazuje zamknięcie wszelkich sklepów. Otwarte pozostają apteki, sklepy spożywcze czy drogerie  a także salony prasowe, księgarnie, sklepy zoologiczne, oraz te z artykułami budowlanymi do domu.

Kolejne wprowadzone obostrzenia

Rozporządzenie, które obowiązuje od soboty wprowadziło dobrze już znany ogólnopolski lockdown do 9 kwietnia. Nie mogą działać hotele czy kina, a w galeriach handlowych czynne są tylko niektóre ze sklepów.

Sklepy odzieżowe czy obuwnicze mogą działać tylko pod warunkiem, że znajdują się na wolnej przestrzeni, poza centrum handlowym. Ta sama zasada dotyczy również sklepów z elektroniką. Tutaj znaczenie ma powierzchnia sklepu, ponieważ ograniczenia dotyczą placówek o powierzchni powyżej 2000 mkw.

Sklep z elektroniką otwarty mimo zakazu

Sklep RTV Euro AGD w Lublinie, zaprasza swoich klientów do dokonywania zakupów. Placówka jest otwarta stacjonarnie właśnie dzięki przepisom regulującym powierzchnię otwartych sklepów. Sklep RTV Euro AGD przy ul. Orkana może funkcjonować, ponieważ mieści się w pasażu handlowym i jego wielkość nie przekracza 2 tys. mkw. Z kartki zamieszczonej przed wejściem do lokalu dowiadujemy się, że w sklepie może przebywać jednocześnie 52 klientów.

Z informacji, która jest zamieszczona na stronie sklepu wynika, że sklep jest czynny od poniedziałku do soboty w godz. 9-21 i w niedziele handlowe w godz. 10-20. Pozostałe sklepy sieci RTV Euro AGD w Lublinie pozostają zamknięte do 9 kwietnia. W Polsce niektóre sklepy RTV Euro AGD zamieniono na punkty wydań zamówień internetowych. Mimo to w Lublinie nie zdecydowano się na takie działanie w zamkniętych salonach.

Co jeszcze na WIDAL.PL?

Kronawirus w Polsce: w niedzielę bezpośrednio na COVID-19 zmarło… 11 osób!

Dzisiejszy raport z 22 marca odnośnie koronawirusa w Polsce nie jest optymistyczny pod względem ilości zakażeń i ofiar śmiertelnych. Łączny bilans dnia wynosi 14 578 nowych przypadków. Zmarło 65 osób.

Tamara Arciuch zdradziła traumatyczne przeżycia ze szkoły teatralnej! Skrywane sekrety wychodzą na jaw

O swoich przeżyciach zdecydowała się opowiedzieć popularna Polska aktorka i absolwentka prestiżowej uczelni, Tamara Arciuch, która ma podobne wspomnienia z czasów studiowania. Na profilu Kobiety filmu  na Facebooku, aktorka zamieściła przejmujący wpis, w którym opowiedziała o skandalicznym zachowaniu wykładowców i cichym na to przyzwoleniu. Aktorka nie ukrywa, że ze względu na skandaliczne zachowanie profesorów już na samym początku poważnie rozpatrywała porzucenie studiów.

Seniorka stworzyła salę tortur dla zwierząt we własnej piwnicy! Straszne odkrycie w podwarszawskiej miejscowości

Opis miejsca w domu seniorki przyprawia o dreszcze. W sobotę aktywiści z OTOZ dostali zgłoszenie w sprawie zaopiekowania się kotem, który należy do starszej kobiety, którą kilka dni wcześniej przewieziono do szpitala. Po dotarciu na miejsce inspektorzy przeżyli prawdziwy szok.