Widal.plŚwiatTysiące pająków uciekło ze swych nor przed powodzią! Australijczycy zszokowani!

Tysiące pająków uciekło ze swych nor przed powodzią! Australijczycy zszokowani!

Tysiące pająków uciekło ze swych nor przed powodzią! Australijczycy zszokowani!
Foto: facebook: Matt Lovenfosse

W Australii a dokładniej w Nowej Południowej Walii mieszkańcy zastali niecodzienny widok. Setki a nawet tysiące pająków wyszło ze swych nor ratując się tym samym przed powodzią. Zszokowani ludzi publikują zdjęcia oraz filmy na swoich portalach społecznościowych.

W niedzielę ulewne deszcze wzdłuż wschodniego wybrzeża Australii spowodowały na niektórych obszarach największe powodzie od pięćdziesięciu lat. Ewakuowano tysiące mieszkańców, a woda uszkodziła ponad setkę domów.

Powódź stulecia

Ulewa była zdecydowanie większa ni początkowo prognozowano. Zdaniem Premier Nowej Południowej Walii Gladys Berejiklian taka powódź zdarza się raz na 50 czy 100 lat.

W telewizji i mediach społecznościowych pokazano, jak woda zalewa domy i drogi, łamie drzewa. Służby ratownicze są na miejscu i starają się pomóc potrzebującym. Strażacy oraz inni funkcjonariusze szacują, że uszkodzone zostały setki domów.

Zwierzęta ratują się same

Powódź dotknęła nie tylko ludzi, setki a nawet tysiące pająków ratując się przed zatonięciem wyszło ze swych nor i szukało ucieczki bądź schronienia w suchym miejscu. Najczęściej blisko domów okolicznych mieszkańców. Ludzie z przerażeniem patrzą na otaczające ich stworzenia, niektórzy mówią wprost, że mają nadzieję iż pająki szybko pójdą tam skąd przybyły.

Pająki to nie jedyne zmartwienie Australijczyków. Niektóre regiony kraju walczą bowiem z plagą myszy. Gryzonie przejęły pola uprawne, domy, sklepy, szpitale i samochody. Najgorsza sytuacja jest w Nowej Południowej Walii i Queensland. Według mediów wzrost liczby myszy spowodowany jest wzrostem zbiorów zboża w regionie.

Problem stał się na tyle poważny, że zajęły się nim lokalne władze. Według nich populacja myszy ciągle rośnie, a próby zatrucia gryzoni zaczęły przynosić odwrotny skutek, ponieważ martwe gryzonie zanieczyszczają zbiorniki wodne. Władze uważają, że plagę myszy powstrzyma spadek temperatury lub ulewne deszcze.

Co jeszcze na WIDAL.PL?

Ławrow w Chinach w maseczce “FCKNG QRNTN”! Czemu tak zrobił?

Szef MSZ Rosji, Siergiej Ławrow, rozpoczął wizytę w Chinach w dosyć nietypowy sposób. Polityk oprócz wezwania, aby Moskwa i Pekin zmniejszyły swoją zależność od dolara i zachodnich systemów płatniczych zaszokował wszystkich swoją maseczką z napisem „FCKNG QRNTN”. Co można odczytać jako niechęć do kwarantanny.

Sklep z elektroniką otwarty mimo zakazu! Klienci mogą robić zakupy!

Od soboty w Polsce obowiązuje całkowity lock down. Oznacza to, że sklepy w galeriach handlowych oprócz aptek oraz hipermarketów spożywczych są nieczynne. Jednak okazuje się, że nie wszystkie sklepy są zamknięte.

Paweł Kukiz w PiS? Poseł wydał oświadczenie!

O przejściu Pawła Kukiza do Prawa i Sprawiedliwości mówi się od dawna. Muzyk i polityk poróżnił się bowiem z PSL-em i kończy działalność w Koalicji Polskiej. W związku z tym, PiS chętnie widziałby Kukiza w swoich szeregach.