Widal.plGospodarkaProtest rolników sparaliżował Warszawę. Policja obstawia całe miasto

Protest rolników sparaliżował Warszawę. Policja obstawia całe miasto

Protest rolników w Warszawie. Oficjalnie nazwany “Wielki Strajk Rolników” rozpoczął się dzisiaj czyli we wtork 13 października o godzinie 10 rano.

Równocześnie z rozpoczęciem strajku pojawiły się blokady miasta. W związku z tym kierowcy muszą przygotować się na spore utrudnienia w ruchu. Rolnicy protestują, ponieważ chcą okazać swój sprzeciw odnośnie nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt.

Protest rolników w Warszawie

Protest rolników w Warszawie rozpoczął się o godzinie 10 rano. “Wielki Strajk Rolników” był zapowiadany już od dłuższego czasu. Mimo, że strajk oficjalnie trwa od 10 to utrudnienia są od wczesnych godzin porannych. W akcie solidarności taksówkarze wraz z rolnikami zablokowali tunel przy Dworcu Zachodnim oraz Aleje Solidarności.

Na facebooowym profilu Agrounii został zamieszczony film ukazujący autobusy wiozące rolników. Pod opublikowanym nagraniem pojawił się opis:

Rolnicy w drodze na protest. Setki autokarów właśnie wjeżdża do Warszawy

Protet rozpoczął się Rolnicy na Placu Zawiszy. Potem mają przejść pod budynek Sejmu i Senatu mijając budynek Ministerstwa Rolnictwa.

Z informacji przekazanych przez lidera Agrounii, na wtorkowej manifestacji spodziewa się kilkudziesięciu tysięcy rolników. Sławomir Izdebski, przewodniczący OPZZRiOR przekazał w trakcie poniedziałkowej konferencji, że rolnicy przygotowali apel do parlamentarzystów i senatorów.

Jak powiedział Sławomir Izdebski:

Jeżeli się okaże, że izba wyższa polskiego parlamentu, również podniesie swoją rękę na polskich chłopów, na polskich rolników, to w najbliższym czasie Polska zostanie sparaliżowana. Dotrzemy do każdego posła, dotrzemy do każdego senatora, zablokujemy wszystkie drogi dojazdowe do Warszawy.

Rolnicy wyszli na ulice ponieważ chcą pokazać swój sprzeciw nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Ustawa ta zakłada m.in. zakaz hodowli zwierząt na futra i ograniczenie uboju rytualnego tylko do potrzeb krajowych związków wyznaniowych.

Sparaliżowana stolica

W związku z zapowiedzianym wcześniej strajkiem stołeczny ratusz przekazał, że spodziewane są we wtorek zmiany ruchu w komunikacji miejskiej.

Zmianie ulega kursy tramwajów na liniach: 1, 4, 7, 9, 15, 18, 22, 24, 25, 35 oraz autobusowych: E-2, 107, 108, 109, 111, 116, 117, 118, 127, 128, 131, 151, 157, 158, 159, 166, 171, 174, 175, 180, 195, 200, 222, 501, 502, 503, 504, 507, 514, 517, 518, 519, 520, 521, 522 i 525.

Zobacz także na WIDAL.pl

Testy na koronawirusa online! Jak go wykonać?

Testy na koronawirusa online. Jeżeli ktoś ma podejrzenie, że mógł się zarazić panującym obecnie wirusem to jest szybkie rozwiązanie problemu. Nie trzeba nawet wychodzić z domu aby dowiedzieć się jaki jest nasz stan zdrowia.

Grypa w natarciu. Ile Polaków zachorowało na początku październiku?

Grypa w natarciu. Mimo, że w ostatnim czasie głośno jest o zakażeniach na koronawirusa to grypa także szaleje. Trudna sytuacja pandemiczna, nie za bardzo pozwala nam skupić się na czymś innym.

Donald Trump o COVID-19: Wygląda na to, że jestem odporny. Mówi prawdę?

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump wypowiedział się o chorobie COVID-19 i prowadzi narrację zwycięstwa nad śmiercionośnym wirusem. Aktualnie urzędujący prezydent USA przechodził chorobę COVID-19 przez kilkanaście ostatnich dni.