Widal.plGwiazdyPogrzeb legendy Zakopanego. Miasto w żałobie

Pogrzeb legendy Zakopanego. Miasto w żałobie

Pogrzeb legendy Zakopanego. Miasto w żałobie
Foto: instagram/staszekkarpielbulecka_official

Pogrzeb legendy Zakopanego. Zofia Karpiel-Bułecka zmarła 27 czerwca 2020 roku. 2 lipca pożegnali ją tłumnie rodzina i przyjaciele. Staszek Karpiel-Bułecka. Prowadził trumnę z ciałem babci. W korowodzie żałobnym szedł także lider Zakopower Sebastian. Zgromadzeni ubrani byli w tradycyjne góralskie stroje.

Zakopane pożegnało zmarłą góralkę w uroczysty sposób. Każdy mieszkaniec miasta bardzo ciepło i z ogromnym żalem wspomina zmarłą kobietę.

Pogrzeb legendy Zakopanego. Wnuk przekazał smutna informację

Pogrzeb legendy Zakopanego. Smutną informację o śmierci legendy Zakopanego Zofii Karpiel-Bułecka przekazał w mediach społecznościowych wnuk kobiety Staszek Karpiel-Bułecka.

„Tak po cichutku odeszłaś nie mówiąc nic o tym. Na zawsze zostaniesz w moim sercu. Kocham cię Babciu” – napisał lider zespołu Future Folk.

Zofia Karpiel-Bułecka zmarła w wieku 85 lat. Góralka wychowała także Sebastiana Karpiela-Bułeckę.

W rozmowie z, Dorotą Wellman w 2019 roku wyznała o Sebastianie:

„To jest mój drugi syn”

Legendarny pogrzeb przejdzie do historii

Pogrzeb odbył się 2 lipca. Zofia Karpiel-Bułecka została pochowana na Cmentarzu Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku. W korowodzie pogrzebowym góralce towarzyszyła jej najbliższa rodzina, oraz liczni przyjaciele i mieszkańcy miasta. Wśród żałobników zobaczyć można było także wiele znanych osób. W pogrzebie udział wzięły gwiazdy, sportowcy oraz politycy. Wśród żałobników nie mogło zabraknąć m.in. Kayah, Jagny Marczułajtis-Walczak, czy himalaisty Grzegorza Bargiel. Trumnę ukochanej babci prowadził wnuk Staszek Karpiel-Bułecka. Żałobnicy byli ubrani w tradycyjne góralskie stroje.

“SKB skład godnie pożegnał babcie Zosię”

Góralka, którą znało całe Zakopane

Znało i uwielbiało ją całe Podhale. Zofia Karpiel-Bułecka była matką słynnego architekta, Jana Karpiela-Bułecki. Mieszkańcy Zakopanego i okolicy nazywali ją “Ciotką Bułeckulą”. Kobieta była gościem na każdym weselu. Żadna duża uroczystość nie mogła się bez niej odbyć. Sławna góralka prowadziła w Zakopanem pensjonat i karczmę regionalną Babcyno Jatka. Gościła tam wiele znanych osób. Jej gośćmi byli m.in.Wojciech Młynarski, Jeremi Przybora, czy Maryla Rodowicz.

Zobacz także na WIDAL.pl

14-latka w ciąży z 10 letnim kolegą! Dziewczynka została gwiazdą Instagrama. Czy to już patologia?

14-latka w ciąży. Na swoim Instagramie gdzie obserwuje ją ponad 120 tysięcy osób pisze o strachu przed porodem. W jej postach możemy także przeczytać, że boi się porodu naturalnego, dlatego chce urodzić za pomocą cesarskiego cięcia. Ojcem dziecka Darii ma być jej 10-letni kolega.

Holandia robi ukłon dla środowiska LGBT. W dowodach osobistych nie będzie wskazanej płci?

Holandia robi ukłon dla środowisk LGBT i tych ludzi, którzy nie potrafią określić swojej płciowej tożsamości. Już niedługo w tym kraju nie będzie wskazywana płeć na dowodach osobistych!

Matka prowadziła dzieci na smyczy! Dzieci udawały psy?

Matka dwójki dzieci prowadziła je na smyczy! Niecodzienna i szokująca sytuacja miała miejsce w Łodzi, a konkretnie w dzielnicy Bałuty! O sprawie mieszkańcy zawiadomili policję, która podjęła działania w kierunku ukarania matki!