Widal.plSpołeczeństwoHolandia robi ukłon dla środowiska LGBT. W dowodach osobistych nie będzie wskazanej płci!

Holandia robi ukłon dla środowiska LGBT. W dowodach osobistych nie będzie wskazanej płci!

Holandia robi ukłon dla środowisk LGBT i tych ludzi, którzy nie potrafią określić swojej płciowej tożsamości. Już niedługo w tym kraju nie będzie wskazywana płeć na dowodach osobistych!

Wskazanie płci jest przez niektórych członków środowiska LGBT określane jako kategoryzowanie ludzi, podczas gdy wielu z nich ma problemy z jednoznacznym określeniem czy są mężczyznami czy kobietami.

Sprawa dotyczy głównie osób trans-płciowych, które postanowiły zmienić swoją płeć.

Holandia robi ukłon dla środowiska LGBT. W dowodach osobistych nie będzie wskazanej płci!

Według informacji dziennika Le Parisien, minister edukacji, kultury i nauki w Holandii – Ingrid van Engelshoven twierdzi, że zniesienie wymogu określania płci w dowodach osobistych wynika z dbałości o kształtowanie tożsamości przez ludzi oraz troskę o wolność i bezpieczeństwo osób, które uważają się za niejednoznaczne płciowo.

Nowe dokumenty osobiste w Holandii mają zacząć obowiązywać za kilka lat. Nie będzie w nich informacji o płci obywatela.

Niestety, Holandia ubolewa nad tym, że paszporty tolerowane przez Unię Europejską nadal wymagają określania płci. Ale i w tym przypadku nie wiadomo, czy za niedługo czas i Unia Europejska nie zmieni swojego poglądu na temat płci.

Co także na WIDAL.PL?

Adopcja dzieci przez pary homoseksualne. Prezydent Andrzej Duda chce zmiany w konstytucji?

Adopcja dzieci przez pary homoseksualne jest jednym z tematów przewodnich obecnej kampanii prezydenckiej. Urzędujący prezydent Andrzej Duda i jego bezpośredni rywal w II turze wyborów Rafał Trzaskowski stoją na dwóch różnych biegunach w sprawie LGBT i wyrównywania prawnego par homoseksualnych z małżeństwami.

Kary za brak maseczki? Ile zapłacimy ?

Czy kary za brak maseczki w czasie pandemii koronawirusa są zgodne z prawem? Jest właśnie orzeczenie sądu, które będzie przełomowe w dyskusji na temat tego, czy ludzi nieprzestrzegających noszenia maseczek karać mandatami czy nie.

Małgorzata Trzaskowska ma żal do Kościoła. Żona kandydata na prezydenta chce zamieszać w kampanii męża?

Małgorzata Trzaskowska ma żal do Kościoła. Żona kandydata na Prezydenta RP – Rafała Trzaskowskiego zaangażowała się na dobre w kampanię wyborczą swojego męża.
W wywiadzie udzielonym Gazecie Wyborczej przyznała, że jest osobą wierzącą, co dodaje jej siły w codzienności, ale jednocześnie ma żal do Kościoła.