Widal.plPolitykaMałgorzata Trzaskowska ma żal do Kościoła. Deklaruje, że jest wierząca, ale…

Małgorzata Trzaskowska ma żal do Kościoła. Deklaruje, że jest wierząca, ale…

Małgorzata Trzaskowska ma żal do Kościoła. Żona kandydata na Prezydenta RP – Rafała Trzaskowskiego zaangażowała się na dobre w kampanię wyborczą swojego męża.

W wywiadzie udzielonym Gazecie Wyborczej przyznała, że jest osobą wierzącą, co dodaje jej siły w codzienności, ale jednocześnie ma żal do Kościoła.

O co konkretnie?

Małgorzata Trzaskowska ma żal do Kościoła

Trzaskowska atakuje Kościół za bierność w rzekomym łamaniu prawa przez Prawo i Sprawiedliwość, a także używa popularnego argumentu przeciwników tej instytucji. Chodzi o pedofilię:

“Co tydzień chodziliśmy na mszę, zawarłam ślub kościelny, ale instytucja Kościoła mnie rozczarowała, kiedy jej przedstawiciele nie zabierali głosu, gdy PiS demontował system sądowniczy i atakował sędziów, gdy w Sejmie protestowały matki z niepełnosprawnymi dziećmi, gdy przez arogancję i próbę zabrania nam naszych praw zmuszono nas, kobiety, do masowych ‘czarnych protestów’, gdy w przestrzeni publicznej rozgościł się język podziału i nienawiści. O rozliczeniu z pedofilią nawet nie wspomnę.”

Małgorzata Trzaskowska zaatakowała także Agatę Dudę – obecną pierwszą damę u boku urzędującego Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Uważa, że ona będzie wykorzystywała swoją potencjalną pozycje pierwszej damy, by zadbać o sprawy ważne dla kobiet. Chce za to też pobierać pieniądze:

“Pierwsza dama powinna być rzeczniczką kobiet i zajmować stanowisko w tematach, które leżą na sercu im i opinii publicznej. Zamierzam zaangażować się w sprawy ważne dla kobiet, w ochronę środowiska, poprawienie stanu edukacji i dalej pracować nad projektem o przedsiębiorczości, na który poświęciłam ostatnie miesiące.

Jeśli mam być głosem kobiet, to naturalne jest, że również o tę niezależność będę zabiegać. Kobieta, która się angażuje i wykorzystuje rolę pierwszej damy do aktywnego działania, powinna za swoją pracę otrzymywać wynagrodzenie.”

Druga tura wyborów prezydenckich, w której będziemy wybierać między Andrzejem Dudą a Rafałem Trzaskowskim odbędzie się 12 lipca.

Co także na WIDAL.PL?

Kary za brak maseczki? Jest przełomowy wyrok sądu!

Czy kary za brak maseczki w czasie pandemii koronawirusa są zgodne z prawem? Jest właśnie orzeczenie sądu, które będzie przełomowe w dyskusji na temat tego, czy ludzi nieprzestrzegających noszenia maseczek karać mandatami czy nie.

Sanepid szuka klientów sklepu. Śmierć ekspedientki wywołała panikę. Czy ekspedientka zarażała koronawirusem?

Sanepid szuka klientów sklepu. Śmierć ekspedientki, która pracowała w jednym ze sklepów osiedlowych wywołał panikę. To jednak nie wszystko. Najgorsza jest informacja o tym, że kobieta mogła zarażać koronawirusem przez kilka dni! Sanepid poszukuje każdego kto w ostatnim czasie był w tym sklepie.