Widal.plPolitykaAdopcja dzieci przez pary homoseksualne. Prezydent Andrzej Duda chce zmiany w konstytucji!

Adopcja dzieci przez pary homoseksualne. Prezydent Andrzej Duda chce zmiany w konstytucji!

Adopcja dzieci przez pary homoseksualne jest jednym z tematów przewodnich obecnej kampanii prezydenckiej. Urzędujący prezydent Andrzej Duda i jego bezpośredni rywal w II turze wyborów Rafał Trzaskowski stoją na dwóch różnych biegunach w sprawie LGBT i wyrównywania prawnego par homoseksualnych z małżeństwami.

Andrzej Duda wygłosił właśnie swoją deklarację na temat potencjalnej adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Choć urzędujący Prezydent RP deklaruje, że nie wyklucza ze społeczeństwa osób o innej orientacji seksualnej niż heteronormatywna, to ma jednoznaczny pogląd na temat adopcji dzieci przez ludzi reprezentujących środowisko LGBT.

Adopcja dzieci przez pary homoseksualne? Prezydent Andrzej Duda chce zmiany w konstytucji!

Prezydent RP Andrzej Duda prowadzi aktywną kampanię wyborczą i podróżuje po całym kraju szukając głosów przed II turą wyborów prezydenckich.

Duda podczas wizyty w Szczawnie przyznał, że jest zwolennikiem zmiany konstytucji, w której miałby znaleźć się punkt o zakazie adopcji dzieci przez osoby homoseksualne:

“W polskiej Konstytucji powinien znaleźć się zapis mówiący o tym, że wykluczona jest adopcja dziecka przez osobę pozostającą w związku jednopłciowym.

Jestem przekonany, że proponowany zapis znajdzie poparcie wśród parlamentarzystów. Zdecydowałem się na niego, by jasno przeciąć dyskusję na ten temat.”

Druga tura wyborów prezydenckich, w której będziemy wybierać między Andrzejem Dudą a Rafałem Trzaskowskim odbędzie się 12 lipca.

Co także na WIDAL.PL?

O co Małgorzata Trzaskowska ma żal do Kościoła?

Małgorzata Trzaskowska ma żal do Kościoła. Żona kandydata na Prezydenta RP – Rafała Trzaskowskiego zaangażowała się na dobre w kampanię wyborczą swojego męża.

Kary za brak maseczki? Jest przełomowy wyrok sądu!

Czy kary za brak maseczki w czasie pandemii koronawirusa są zgodne z prawem? Jest właśnie orzeczenie sądu, które będzie przełomowe w dyskusji na temat tego, czy ludzi nieprzestrzegających noszenia maseczek karać mandatami czy nie.

Sanepid szuka klientów sklepu. Śmierć ekspedientki wywołała panikę. Czy ekspedientka zarażała koronawirusem?

Sanepid szuka klientów sklepu. Śmierć ekspedientki, która pracowała w jednym ze sklepów osiedlowych wywołał panikę. To jednak nie wszystko. Najgorsza jest informacja o tym, że kobieta mogła zarażać koronawirusem przez kilka dni! Sanepid poszukuje każdego kto w ostatnim czasie był w tym sklepie.