Widal.plPolitykaPaweł Tanajno zatrzymany przez policję. Zaatakował policjanta?

Paweł Tanajno zatrzymany przez policję. Zaatakował policjanta?

Paweł Tanajno zatrzymany przez policję podczas wczorajszego dnia strajku przedsiębiorców. Mundurowi poinformowali, że zatrzymanie nastąpiło w związku z naruszeniem nietykalności cielesnej funkcjonariusza.

Protest rozpoczął się około g. 14:00 na placu przed Pałacem Kultury. Uczestnicy na apel Pawła Tanajny ułożyli krzyż ze zniczy i kwiatów na schodach prowadzących do Pałacu Kultury. 

Paweł Tanajno zatrzymany

Tanajno tłumaczył, że ma być to krzyż symbolizujący ciężary, jakie na nich nałożył rząd ograniczając możliwości prowadzenia działalności gospodarczej. Następnie uczestniczący w proteście udali się pieszo w kierunku Pałacu Prezydenckiego. Policja w kilku miejscach blokowała przemarsz.

W pewnym momencie Paweł Tanajno zatrzymany został przez policję. Funkcjonariusze już poinformowali z jakiego powodu doszło do aresztowania.

Nie będzie przyzwolenia na atakowanie policjantów. Jeżeli ktoś wyciąga rękę na funkcjonariusza, zmusza nas do zdecydowanej reakcji. Potwierdzamy, że w związku z naruszeniem nietykalności cielesnej policjanta zatrzymany został Paweł Tanajno

– napisała stołeczna komenda na Twitterze.

Kim jest Paweł Tanajno?

Paweł Tanajno jest przedsiębiorcą i politykiem od ponad 20 lat. Należał do wielu partii politycznych, ale nigdy nie sprawował żadnych ważnych funkcji w państwie. Raczej znajdował się na politycznym marginesie.

Tanajno jest warszawiakiem, urodził się w tym mieście w 1975 r. Studiował prawo i zarządzanie. W latach 2002–2007 był wspólnikiem i członkiem zarządu PTR Spółka z o.o. Od 2006 jest członkiem zarządu Fundacji Nie Troszczcie Się, od 2011 wspólnikiem i członkiem zarządu spółek: Netwit.pl i Iam4U.pl. Zajmuje się doradztwem w kwestiach marketingu internetowego.

Na przestrzeni swojej 18-letniej kariery politycznej Tanajno należał do wielu partii. Działał w Platformie Obywatelskiej, Ruchu Palikota czy Demokracji Bezpośredniej. Startował z list Kukiz’15.

Ponadto Paweł Tanajno kandydował już 5 lat temu na prezydenta. Zdobył ostatnie miejsce, zdobywając 29 785 głosów, co stanowiło 0,2% głosów ważnych. Startował z poparciem Demokracji Bezpośredniej i Partii Kobiet.

W wyborach parlamentarnych w 2015 bez powodzenia startował do Sejmu RP z listy komitetu wyborczego Kukiz’15 w okręgu gdyńsko-słupskim. W wyborach samorządowych w 2018 został pełnomocnikiem wyborczym KWW Odkorkujemy Warszawę. RiGCz. Tanajno. Hawajska+, zapowiedziawszy ubieganie się o prezydenturę Warszawy. Kandydował także do rady miasta, komitet nie uzyskał mandatów. W wyborach na prezydenta stolicy Paweł Tanajno zajął 11. miejsce spośród 14 kandydatów, otrzymując 0,42% głosów.

Zobacz także

Czy grozi nam poważny kryzys?

Tak i to już widać w statystykach. Polacy mają coraz więcej długów, a liderzy mają wielomilionowe zadłużenia!

Słynna aktorka nie ma za co żyć?

Artystka przyznała o tym w wywiadzie. Od 2 miesięcy nie zarabia.

Rozbił się samolot pasażerski?

Mnóstwo ofiar śmiertelnych. Katastrofa doprowadziła też do pożarów budynków mieszkalnych.