Widal.plAndrzej DudaPoznaliśmy ostateczne wyniki wyborów. Druga tura będzie bardzo ciekawa!

Poznaliśmy ostateczne wyniki wyborów. Druga tura będzie bardzo ciekawa!

Ostateczne wyniki wyborów prezydenckich zostały podane przez Państwową Komisję Wyborczą. Oficjalnie potwierdzono, że Andrzej Duda zmierzy się z Rafałem Trzaskowskim w drugiej turze wyborów 12 lipca.

Po pierwszej turze możemy wnioskować, że czeka nas mocna walka obu kandydatów. Sondaże dają im w miarę wyrównane wyniki z przewagą urzędującego prezydenta. Według analityków, wszystko teraz zależy od decyzji wyborców Krzysztofa Bosaka.

Ostateczne wyniki wyborów prezydenckich

Ostateczne wyniki wyborów prezydenckich podane zostały przez Państwową Komisją Wyborczą z samego rana.

Andrzej Duda uzyskał 43,50 proc. głosów, Rafał Trzaskowski zdobył zaś 30,46 proc. Na kolejnych miejscach znaleźli się Szymon Hołownia, który ostatecznie uzyskał 13,87 proc. głosów. Następnie znalazł się kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak, który zebrał 6,78 proc. poparcia. Władysław Kosiniak-Kamysz z PSL otrzymał natomiast 2,36 proc. głosów, a Robert Biedroń z Lewicy 2,22 proc.Na dalszych miejscach znaleźli się Stanisław Żółtek (0,23 proc.), Marek Jakubiak (0,17 proc.), Paweł Tanajno (0,14 proc.), Waldemar Witkowski (0,14 proc.) i Mirosław Piotrowski (0,11 proc.).

Wybiorą wyborcy Konfederacji?

Sondaże prezydenckie do tej pory pokazują niewielką przewagę Andrzeja Dudy. 47% do 45% na korzyść urzędującego prezydenta. Pozostaje 8% wyborców niezdecydowanych, którzy mogą zaważyć na ostatecznym wyniku.

Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski będą musieli powalczyć o wyborców Krzysztofa Bosaka. Możemy się spodziewać teraz obietnic wyborczych związanych z obniżaniem podatków, ponieważ kandydat Konfederacji na tym oparł swój program wyborczy.

Jednak nastroje wśród wyborców Konfederacji nie są spójne. Większość jego zwolenników zapowiada brak udziału w drugiej turze lub oddanie nieważnego głosu. Co ciekawe ta część, która planuje głosować jest podzielona niemal po równo.

Zobacz także:

Tragiczny wypadek w Wielkopolsce. Nie żyje dwulatek

Tragiczny wypadek miał miejsce w miejscowości Chrząstowo w województwie wielkopolskim. Podczas gdy kierowcy przestawiali samochody, aby zrobić miejsce dla mającego wylądować śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Piotr Żyła zdradza na kogo zagłosował! Skoczek znów zaskoczył

Piotr Żyła jest jednym z najbardziej znanych polskich skoczków narciarskich. Wszystkie jego występy i wywiady powodują uśmiech. Tym razem nie mogło być inaczej. Piotr żyła zdradza na kogo zagłosował. Nikt nie spodziewał, że odda głos na tego kandydata.

Kilkanaście województw wspiera Dudę. Które?

Kilkanaście województw wspiera Andrzej Dudę. Andrzej Duda wygrał aż w dwunastu województwach. Trzaskowskiego mocno wspierają tylko cztery. Czy Duda może być pewny wygranej? Co na to Trzaskowski? Czy zamierza się już poddać?