Widal.plAndrzej DudaKilkanaście województw wspiera Dudę. Które?

Kilkanaście województw wspiera Dudę. Które?

Kilkanaście województw wspiera Andrzej Dudę. Andrzej Duda wygrał aż w dwunastu województwach. Trzaskowskiego mocno wspierają tylko cztery. Czy Duda może być pewny wygranej? Co na to Trzaskowski? Czy zamierza się już poddać?

Kilkanaście województw szczególnie wspiera Andrzej Dudę. Możemy już sprawdzić jak uplasowały się wyniki poszczególnych kandydatów w skali województw. Znaczna większość kraju bo aż 12 województw poparło urzędującego już prezydenta Andrzeja Dudę. Trzaskowski może cieszyć się poparciem 4 z 16 województw Polski.

Kilkanaście województw wspiera Dudę. Jak wyniki układają się w poszczególnych z nich?

Kilkanaście województw wspiera Dudę. Mimo, że ostateczne wyniki wyborów poznamy dopiero za dwa tygodnie to już dzisiaj możemy sprawdzić, jak poparcie dla poszczególnych kandydatów układa się po pierwszej turze.

Badania late poll przeprowadziła pracownia Ipsos, źródło: TVN24 w których widzimy:

Obecny prezydent uzyskał najwyższe poparcie w aż dwunastu województwach: kujawsko-pomorskim 39,5 %, lubelskim 59,43 % , łódzkim 48,37 %, małopolskim 52,18 %, mazowieckim 45,36 %, opolskim 40,45 %, podkarpackim 61,69 %, podlaskim 50,56 %, śląskim 42,67 %, świętokrzyskim 56,57 %, warmińsko-mazurskim 40,75 % i wielkopolskim 38,86 %.

Zachodnia część kraju zdecydowanie postawiła na Rafała Trzaskowskiego. W województwach tych zyskał kolejno: dolnośląskim 36,08 %, lubuskim 36,32 %, pomorskim 36,39 % i zachodniopomorskim 37,37 %.

Kilkanaście województw szczególnie wsparło Dudę. Mamy też historyczną frekwencję

Tegoroczne wybory szczególnie przejdą do historii ze względu na poziom frekwencji. Najwyższą frekwencję w całym kraju może się pochwalić w woj. kujawsko-pomorskie z wynikiem aż 60,32 %, podlaskie – 59,33 % oraz wielkopolskim – 59,5 %. Nie popisało się natomiast wiele innych części kraju. Najmniej osób zagłosowało w woj. pomorskim – 41,93 %. Kolejny najniższy wynik możemy odnotować w woj. śląskim – 48,31 proc. Za to w pozostałych województwach, jak wynika z cząstkowych danych, zagłosowało powyżej 50 % uprawnionych. Kilkanaście zdecydowanie pochwyciło obywatelski obowiązek. Co zresztą?

Wstępne wyniki

Bardzo dużo województw szczególnie zaangażowało się w wybory. Jak zatem układają się wstępne wyniki?

Państwowa Komisja Wyborcza zaprezentowała rano dane z aż 87,16 % obwodów głosowania. Obecny prezydent Andrzej Duda ma w nich aż 45,24 % głosów czyli 7 mln 246 tys. 743 głosów. Drugi z kandydatów Rafał Trzaskowski 28,92 % czyli 4 mln 632 tys. 734 głosów. Zaskoczeniem okazał się trzeci z kandydatów z największą liczbą głosów. Szymon Hołownia zyskał aż 13,69 % poparcia czyli aż 2 mln 192 tys. 185 głosów.

Kilkanaście województw wsparło Dudę. Czy tak samo będzie w drugiej turze?

Zobacz także na WIDAL.pl

Walka o głosy Bosaka? Duda i Trzaskowski zaczęli już podchody

Walka o głosy Bosaka rozpoczęła się. Wyborcy kandydata Konfederacji mogą zadecydować o wyniku drugiej tury wyborczej. Obecne dane z 87% komisji dają zwycięstwo w pierwszej turze Andrzejowi Dudzie – ponad 45 proc. głosów. Drugi – Rafał Trzaskowski ponad 28 proc.

Andrzej Duda wygrywa w pierwszej turze! Trzaskowski tuż za jego plecami

Andrzej Duda wygrywa pierwszą turę wyborów prezydenckich. Tuż za nim uplasował się kandydat Koalicji Obywatelskiej- Rafał Trzaskowski. To właśnie ci kandydaci zmierzą się ze sobą 12 lipca w drugiej turze wyborów.

Rekordowa frekwencja w wyborach! Polacy masowo poszli do urn!

To najprawdopodobniej będzie rekordowa frekwencja w wyborach prezydenckich w historii naszego kraju! Do godziny 17:00 do urn wyborczych poszło prawie tyle samo obywateli, co w całych wyborach prezydenckich w roku 2015!