Widal.plPolitykaWalka o głosy Bosaka? Duda i Trzaskowski zaczęli już podchody

Walka o głosy Bosaka? Duda i Trzaskowski zaczęli już podchody

Walka o głosy Bosaka rozpoczęła się. Wyborcy kandydata Konfederacji mogą zadecydować o wyniku drugiej tury wyborczej. Obecne dane z 87% komisji dają zwycięstwo w pierwszej turze Andrzejowi Dudzie – ponad 45 proc. głosów. Drugi – Rafał Trzaskowski ponad 28 proc.

Andrzej Duda wraz z Rafałem Trzaskowskim zmierzą się w drugiej turze wyborów już 12 lipca. To wtedy będziemy wybierać kolejnego prezydenta Polski. Czy Polacy postanowią zostawić przedstawiciela PiS na stanowisku głowy państwa na kolejne 5 lat, czy jednak to Rafał Trzaskowski pokrzyżuje szyki partii Jarosława Kaczyńskiego? Przekonamy się już 12 lipca.

Walka o głosy Bosaka już się rozpoczęła

Walka o głosy Bosaka już się zaczęła. Zarówno Andrzej Duda, jak i Rafał Trzaskowski zaczęli się “uśmiechać” do wyborców Konfederacji.

Bardzo niewiele dzieli nas z Krzysztofem Bosakiem. W wielu sprawach myślimy podobnie. Pewnie, że wyborcy pana Krzysztofa Bosaka, zwłaszcza ci młodzi, wiele spraw chwieliby szybciej, być może bardziej radykalnie, bardziej zdecydowanie. Takie są też prawa młodości, że młodzi wszystko chcą szybko i zdecydowanie. Ale cel jest wspólny. Cel to silna, bezpieczna Polska. Polska, która ma swoją godność. Polska, której interesy są absolutnie na pierwszym miejscu.

– zaczął prezydent Duda. Rafał Trzaskowski nie był też bierny:

Dziękuję Krzysztofowi Bosakowi i jego wyborcom. Jeśli chodzi o wolność gospodarczą mamy w większości takie same poglądy.

Kogo wesprą wyborcy Bosaka?

Sondaże prezydenckie do tej pory pokazują niewielką przewagę Andrzeja Dudy. 47% do 45% na korzyść urzędującego prezydenta. Pozostaje 8% wyborców niezdecydowanych, którzy mogą zaważyć na ostatecznym wyniku.

Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski będą musieli powalczyć o wyborców Krzysztofa Bosaka. Możemy się spodziewać teraz obietnic wyborczych związanych z obniżaniem podatków, ponieważ kandydat Konfederacji na tym oparł swój program wyborczy.

Jednak nastroje wśród wyborców Konfederacji nie są spójne. Większość jego zwolenników zapowiada brak udziału w drugiej turze lub oddanie nieważnego głosu. Co ciekawe ta część, która planuje głosować jest podzielona niemal po równo.

Zobacz także na WIDAL.pl

Wyniki z 87% komisji wyborczych

Cząstkowe wyniki wyborów różnią się od tych, które podano według badania exit poll. Andrzej Duda powiększył swój wynik o parę procent. Dzięki temu zwiększył wyraźnie swoją przewagę nad Rafałem Trzaskowskim.

Pierwsze wyniki sondaże po ciszy wyborczej

Andrzej Duda wygrywa pierwszą turę wyborów prezydenckich. Tuż za nim uplasował się kandydat Koalicji Obywatelskiej- Rafał Trzaskowski. To właśnie ci kandydaci zmierzą się ze sobą 12 lipca w drugiej turze wyborów.

Strażnicy miejscy zrywali plakaty wyborcze. Zostali zatrzymani przez policję

W Wałbrzychu doszło do kuriozalnej sytuacji, w której to strażnicy miejscy zrywali plakaty wyborcze konkretnego kandydata. Złamali oni tym samym zasady ciszy wyborczej. W związku z nieprzestrzeganiem prawa, zostali zatrzymani przez policję.