Widal.plPiotr ŻyłaNiemiecki dziennikarz obraził Piotra Żyłę. Nazwał skoczka klaunem! Ostra reakcja matki skoczka

Niemiecki dziennikarz obraził Piotra Żyłę. Nazwał skoczka klaunem! Ostra reakcja matki skoczka

Niemiecki dziennikarz obraził Piotra Żyłę. Gdy Polski skoczek triumfował i został mistrzem w konkursie na normalnej skoczni w Oberstdorfie jeden z niemieckich dziennikarzy bez zastanowienia obraził skoczka.

Wypowiedź dziennikarz zbulwersowała opinie publiczną. Konkretnie chodzi o wypowiedź, w której nazwano Piotra Żyłę klaunem, który „śmieje się nawet po nieudanych skokach”. Mama skoczka nie mogła nie skomentować całej sprawy.

Niemiecki dziennikarz obraził Piotra Żyłę

Niemiecki dziennikarz obraził Piotra Żyłę. To kolejna “wpadka” dotycząca Polskich skoczków. Najpierw zaginiony hymn Polski po zwycięstwie Kamila Stocha a następnie ostre słowa wypowiedziane pod adresem Piotra Żyły. Zwycięstwo Żyły w Oberstdorfie nie spodobało się Niemcom. Nic dziwnego, ponieważ pokonany został m.in. Karla Geigera. Właśnie po tym wydarzeniu dziennikarza „Sueddeutsche Zeitung” postanowił wyrazić swój niesmak i skomentować zachowanie Piotra Żyły.

W artykule pod tytułem „Ahahahahaha” Volker Kreisl polskiego skoczka, który słynie ze swojej ekspresyjności i poczucia humoru klaunem, który śmieje się nawet po nieudanych skokach.

Dziennikarz napisał:

W sobotę wieczorem w powietrze wzniósł się trudny do opisania krzyk, nieporównywalny z jakimkolwiek innym dźwiękiem. Coś w stylu: Jaa-jaa-hahaha-Jiuu-Aah!. Podobno skoczkowie, którzy przypominają klaunów, nie istnieją. Nic bardziej mylnego. Był jeden taki! To Polak, który musiał zostać sprowadzony na ziemię przez trenera, bo za bardzo pajacował przy dziennikarzach. To Piotr Żyła. Ten sam, który tak głośno się śmieje po każdym skoku.

Co więcej dziennikarz miał także zastrzeżenia co do zachowania Żyły podczas konferencji prasowej.

To nie była konferencja prasowa, a raczej impreza z okazji pierwszego wielkiego tytułu Piotra Żyły- stwierdził Kreisl.

Jego angielski nie jest na tyle dobry, żeby wygłaszać dowcipne teksty. Ale to mu nie przeszkadza, po prostu daje upust radości – kontynuował.

Matka skoczka zabrała głos w sprawie

Gdy artykuł ujrzał światło dzienne w Internecie zawrzało. Kibice jednogłośnie uznali, że komentowanie i krytykowanie śmiechu i radości z wygranej jest poniżej jakiejkolwiek krytyki i jest całkowicie absurdalne.

Matka skoczka– Ewa Żyła w rozmowie z „Super Expressem” wyznała, że było jej ciężko czytać takie słowa o własnym dziecku. Kobieta stanęła w obronie syna.

Trochę to zabolało, gdy o tym usłyszałam, ale już nie czuję zadry. Pewnie ten dziennikarz napisał tak z zazdrości, że konkursu nie wygrał Niemiec. Niech sobie pisze. Słowo „błazen” nie ma sensu w stosunku do Piotrka. Jeżeli ktoś tak uważa, to znaczy, że go nie zna. Każdy przeżywa sprawy po swojemu. Reakcje wynikają ze stresu, z napięcia – mówi mama skoczka.

Piotrek jest autentyczny, nie udaje. Ma takie podejście do życia. Przez 25 lat pracował na to, żeby móc teraz się cieszyć. I cieszy się spontanicznie. Pewnie wyszły z niego i nerwy, i euforia, więc reagował tak, a nie inaczej po zwycięstwie.

Co jeszcze na WIDAL.PL?

Lidia Kopania zmasakrowała hymn Polski na gali boksu?! Według widzów pobiła Górniak

Lidia Kopania podobnie jak Edyta Górniak miała przyjemność zaśpiewać hymn Polski na ważnym sportowym wydarzeniu. Diwa Polskiej sceny zrobiła to w Korei Południowej natomiast Lidia Kopania zaśpiewała w kraju podczas Tymex Boxing Night.

Prezydent na zawodach narciarskich! Fala krytycznych komentarzy

Andrzej Duda planuje udział w charytatywnej imprezie na stokach narciarskich w Zakopanem. W Internecie zawrzało internauci nie oszczędzali gorzkich słów w stosunku do prezydenta. A jego wyjazd ponownie jest krytykowany przez opozycję.

Polscy żołnierze mają doklejone hełmy! Wszystko odkryli internauci

Polscy żołnierze mają doklejone hełmy! W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia dokumentujące ćwiczenia żołnierzy. Jednak uwagę przykuło wyposażenie, a nie wykonywane zadania. Hełmy zostały doklejone w Photoshopie. I to dość nieumiejętnie.

Najman u Kuby Wojewódzkiego – odcinek miał największą oglądalność w sezonie!

Marcin Najman w zeszłym tygodniu był u Kuby Wojewódzkiego. Odcinek z udziałem emerytowanego już pięściarza i zawodnika mieszanych sztuk walki był najchętniej oglądanym odcinkiem w nowym – 29 już sezonie talk show.