Widal.plSpołeczeństwoMężczyzna przebrany za Jana Pawła II chodził po wadowickim rynku. Ludzie padali na kolana

Mężczyzna przebrany za Jana Pawła II chodził po wadowickim rynku. Ludzie padali na kolana

Mężczyzna przebrany za Jana Pawła II chodził po wadowickim rynku. Ludzie padali na kolana
Foto: Facebook/ Wadowice-tu wszystko się zaczęło

Mężczyzna przebrany za Jana Pawła II chodził po wadowickim rynku. Niektórzy myśleli, że to cud, inni że zjawa jeszcze inni bez zastanowienia padali na kolana.

Aktor w stroju papieża spacerował po rynku i wywołał ogromne poruszenie. Jaki był cel tego wystąpienia?

Mężczyzna przebrany za Jana Pawła II

Mężczyzna przebrany za Jana Pawła II wzbudził ogromne zainteresowanie na rynku w Wadowicach. Zdumienie mieszało się z szokiem i wyznaniami wiary. Ludzie żegnali się i klękali. Do tych wydarzeń doszło 6 października.

Mimo, że miasto jest wyjątkowe to tego nikt się nie spodziewał. Nie wielu z mieszkańców od razu zorientowało się, że mężczyzna ubrany w strój papieża jest tylko aktorem. Ewidentnie charakteryzacja i przyodziane szaty były do tego stopnia realne, że spacerowicze myśleli, że naprawdę Jan Paweł II wrócił na ziemię.

Postaci w papieskich szatach towarzyszyli mężczyźni z kamerami. Nie był to papież Jan Paweł II, a aktor z którym kręcono teledysk na potrzeby koncertu.

Z informacji przekazanych przez portal wadowice.naszemiasto.pl, wśród artystów pojawią się m.in. Łukasz Zagrobelny, Mateusz Ziółko, Maciej Miecznikowski, Halina Mlynkova, Kasia Moś, Janusz Radek i Golec uOrkiestra.

100 rocznica urodzin Karola Wojtyły

W maju tego roku przypadła 100 rocznica urodzin Dzień Papieża Jana Pawła II. Natomiast 16 października 1978 roku Karol Wojtyła został wybrany na papieża.

Moment wyjątkowy ponieważ kandydat pochodził z komunistycznej Polski. Dodatkowo po raz pierwszy od 1522 r. papieżem został nie-Włoch. Pamiętną decyzję podejmowało 11 kardynałów. W ósmym głosowaniu na Polaka padło 99 głosów. A o 18.18 nad Kaplicą Sykstyńską uniósł się biały dym.

Koncert prosto z wadowickiego rynku w niedzielę 18 października o godzinie 17 transmitować będzie TVP.

Zobacz także na WIDAL.pl

Zawodniczka sportów walki zaatakowała policjanta? Finał głośnej sprawy

Zawodniczka sportów walki została zatrzymana przez policję. Funkcjonariusz, który w dniu 7 kwietnia 2020 r. podjął interwencję wobec 22-letniej zawodniczki boksu tajskiego, nie przekroczył swoich uprawnień.

Blanka Lipińska i Baron rozstali się? Pisarka wydała oświadczenie

Blanka Lipińska i Baron rozstali się! Pisarka wydała oświadczenie, w którym wyjaśniła swoje stanowisko w sprawie. Mimo, że para deklarowała sobie ogromną miłość ich związek się zakończył.

500 plus tylko dla pracujących? Będą zmiany w programie?

500 plus tylko dla pracujących? Nie trudno policzyć, że najpopularniejszy program rządu Zjednoczonej Prawicy funkcjonuje już 4 lat. Jednak cały czas tak jak na samym początku budzi ogromne emocje.