Widal.plMateusz MorawieckiMateusz Morawiecki usunął się w cień? Spekulacje po nieobecności na premiera na ostatnich konferencjach

Mateusz Morawiecki usunął się w cień? Spekulacje po nieobecności na premiera na ostatnich konferencjach

Mateusz Morawiecki usunął się w cień? W ostatnich dniach odbyło się kilka konferencji prasowych. Na żadnej z nich nie było jednak premiera. Dlatego też pojawiły się plotki dotyczące nieobecności Morawieckiego.

Okazuje się jednak, że obecne zachowanie polityka to celowa strategia. Jakie są jej powody?

Mateusz Morawiecki usunął się w cień?

Mateusz Morawiecki usunął się w cień? Ostatni raz mogliśmy oglądać premiera Morawieckiego na konferencji prasowej 30 grudnia. Następnie szef rządu wziął udział w Q&A na Facebooku. I na tym aktywność premiera w mediach się zakończyła. Tym bardziej, że w ubiegłym roku należał do najaktywniejszych polityków spośród liderów Zjednoczonej Prawicy.

Co więc było powodem tego, że od początku roku premier postanowił zmniejszyć swoją medialną aktywność? Jak udało się ustalić portalowi Wirtualna Polska , od bliskich współpracowników Mateusza Morawieckiego dziennikarze WP nieoficjalnie dowiedzieli się, że jest „to celowa strategia”:

Morawiecki – wbrew spekulacjom – nie wziął urlopu. Codziennie jest w pracy, ale często pracuje w ciszy. Skupia się na tzw. Nowym Ładzie, jednocześnie na bieżąco reagując ws. sytuacji pandemicznej.

Rzecznik Rady Ministrów Piotr Müller już oficjalnie powiedział:

Pan Premier cały czas normalnie pracuje. Przewodniczy zarówno posiedzeniom Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, gdzie podejmowane są decyzje dotyczące walki z COVID-19. Przewodniczy również wszystkim posiedzeniom Rady Ministrów. Premier w ostatnim czasie dodatkowo pracuje nad założeniami nowego programu gospodarczego służącego wyjściu z kryzysu wywołanego COVID-19.

Nowy rok, nowy sposób zarządzania

Tygodnik Wprost także zainteresował się nieobecnością premiera. Z zapytaniem o szefa rządu zwrócił się do szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michała Dworczaka. Jak się okazuje, z początkiem roku „zmienił się styl zarządzania państwem”:

Premier Morawiecki bierze na siebie odpowiedzialność za kluczowe z punktu widzenia państwa projekty. W konsekwencji współpracownicy Prezesa Rady Ministrów, w tym również ja, jesteśmy zobowiązani do realizowania szeregu zadań.

Okazuje się, że rozmówcy z otoczenia Mateusza Morawieckiego w rozmowie z WP przekazali, że premier będzie pojawiać się tylko przy okazji najważniejszych wydarzeń (np. 15 stycznia, gdy ruszą zapisy na szczepienia).

Celem takiego działania jest to aby premier „politycznie się nie zużył”, a także nie wystawiać się na ataki ze strony mediów, opozycji i przeciwników wewnątrz obozu rządzącego.

To świadomy i racjonalny wybór – tłumaczą Wirtualnej Polsce współpracownicy premiera.

Zobacz także na Widal.pl

Żona Kamila Stocha w ogniu krytyki za strój z Gali Mistrzów Sportu. Reakcja kobiety zaskoczyła wszystkich

Żona Kamila Stocha w ogniu krytyki za strój z Gali Mistrzów Sportu. Ewa Bilan- Stoch reprezentowała swojego męża podczas uroczystości. Kobieta postawiła na niecodzienną stylizację.

Przedsiębiorstwa upadają a wirusolog poleca zamknąć wszystko na 3 tygodnie! Co będzie dalej

Przedsiębiorstwa upadają a wirusolog poleca zamknąć wszystko na 3 tygodnie. Jak wynika z wypowiedzi wirusologa profesora Włodzimierza Guta konkretna izolacja byłaby w stanie zahamować rozprzestrzenianie się COVID-19.

Kalendarz szczepień na Covid-19 już gotowy. Kto pójdzie w pierwszej kolejności?

Kalendarz szczepień na Covid-19 już gotowy. Rząd zdecydował się przekazać konkretny plan szczepień na najbliższy czas. Co więcej ogłoszony został także kalendarz pokazujący dostawy szczepionek do końca marca 2021.