Widal.plPolitykaKrzysztof Bosak o II turze wyborów prezydenckich: Głosowałem na mniejsze zło

Krzysztof Bosak o II turze wyborów prezydenckich: Głosowałem na mniejsze zło

Krzysztof Bosak opowiedział w rozmowie z Plus i Minus o II turze wyborów prezydenckich, które odbyły się 12 lipca. Polacy tłumnie udali się do urn wyborczych by wybrać między Andrzejem Dudą a Rafałem Trzaskowskim.

Lider Konfederacji w wyborach prezydenckich odniósł się do tego wyboru. jego głos jest bardzo istotny, bowiem Krzysztof Bosak to niespodziewany, cichy zwycięzca I tury wyborów prezydenckich, które odbyły się w maju tego roku. Uzyskał tam czwarty najlepszy wynik w kraju.

Krzysztof Bosak o II turze wyborów prezydenckich: Głosowałem na mniejsze zło

W rozmowie z Plus i Minus wyjaśnił pobudki nierównego głosowania przez elektorat Konfederacji w II turze wyborów prezydenckich. Choć jego środowisku daleko do lewicowego elektoratu Koalicji Obywatelskiej i Rafała Trzaskowskiego, to wielu zwolenników Konfederacji właśnie jego poparło w minionej II turze wyborów. Bosak doskonale rozumie ten schemat:

“Głos połowy moich wyborców nie był głosem na Trzaskowskiego, ale głosem przeciw PiS i prezydentowi Dudzie. Rozumiem ich. Nie mamy żadnych zobowiązań wobec PiS. Obóz rządzący to obecnie dryfujący wraz z sondażami konglomerat polityków prawicowych, centrowych i lewicowych.”

Sam otrzymał pytanie o to, kogo poparł w II turze wyborów prezydenckich, ale umiejętnie z niego wybrnął, nie zdradzając szczegółów:

” To było starci dwóch światów, dwóch modeli cywilizacji, sam głosowałem na mniejsze zło, ale nie zdradzę na kogo głosowałem, bo nie chcę być przypisywany do PiS czy PO.”

Co także na WIDAL.PL?

Mężczyzna wrzucił zdjęcie na Facebooku. Następnego dnia był już w psychiatryku

Mężczyzna wrzucił zdjęcie na Facebooku. Miał na sobie koszulę z hasłem kwestionującym tradycyjny szacunek dla monarchii Tajlandii. Został zamknięty wbrew swojej woli do szpitala psychiatrycznego, wzbudziło to zaniepokojenie działaczy na rzecz praw człowieka.

Którego polityka najbardziej szanują Polacy? Zaskakujące wyniki sondażu

Którego polityka najbardziej szanują Polacy? Jakiś czas temu pojawił się sondaż zaufania do polityków. Przedstawione w nim dane są dość mocno zaskakujące.

Masakra w Rudzie Śląskiej. Rodzice zabili niemowlę?

Masakra w Rudzie Śląskiej. Miesięczny chłopiec z tego miasta trafił w ciężkim stanie w środę, 22 lipca do szpitala w Katowicach. Na ciele dziecka widoczne były ślady maltretowania.