Widal.plGospodarkaKoronawirus w Galerii Handlowej. Nowe ognisko wirusa?

Koronawirus w Galerii Handlowej. Nowe ognisko wirusa?

Koronawirus w galerii handlowej. Testy przebadanych pracowników mające potwierdzić lub wykluczyć obecność wirusa okazały się być pozytywne u dwojga pracowników jednej z perfumerii. Pozostała część pracowników przebywa na kwarantannie.

Galeria handlowa bada poszlaki i będzie starała się zapobiec rozprzestrzenianiu wirusa.

Koronawirus w galerii handlowej we Wrocławiu. Zarażeni pracownicy perfumerii

Koronawirus w galerii handlowej we Wrocławiu. W ramach zapewnienia bezpieczeństwa wprowadzony i nadal utrzymany jest nakaz noszenia maseczek w centrach handlowych oraz dezynfekcja rąk przed wejściem do sklepu. W rzeczywistości nie jest to jednak takie proste i oczywiste i coraz większa liczba klientów nie stosuje się do wymogów. Pracownicy też nie są w stanie w 100% wyegzekwować tego od klientów.

We wrocławskiej Galerii Dominikańskiej wykryte zostało właśnie nowe ognisko Covid-19. Testy przeprowadzone u pracowników jednej ze znanych perfumerii wyszły pozytywnie u dwojga z nich. Pozostali pracownicy, którzy mieli z nimi kontakt, przebywają na przymusowej kwarantannie. Nie wiadomo na razie jednak, ilu klientów zdążyli zarazić pracownicy perfumerii.

Wirus w sklepie nie spowodował jego zamknięcia. Perfumeria dalej prosperuje

O skali problemu więcej będzie wiadomo po otrzymaniu wszystkich wyników testów przeprowadzonych u pracowników perfumerii, którzy obecnie przebywają na kwarantannie. Wtedy także będzie jasne, czy sanepid powinien zacząć intensywnie szukać klientów, którzy mieli styczność z dwójką zakażonych ekspedientów czy jednak też wszystkich osób, które przebywały w tym czasie we Wrocławskim centrum handlowym.

Klienci galerii mogli stać się nośnikiem wirusa i rozprzestrzenić go dalej. Rzadko się zdarza, że klienci galerii handlowej ograniczali się do wizyty tylko w jednym sklepie.

Zaskakujący jest jednak fakt,że perfumeria, w której wykryto nowe ognisko koronawirus, pozostaje cały czas otwarta. Przedstawiciele firmy zapewniają klientów i opinię publiczną, że wszystkie powierzchnie zostały odkażone oraz, że robienie zakupów w sklepie jest bezpiecznie:

Cały sklep został niezwłocznie poddany procedurze ozonowania pomieszczeń. Na terenie salonu obowiązują wszelkie środki ostrożności, wszystkie działania, które są podejmowane w związku z sytuacją odbywają się w porozumieniu z sanepidem. Prewencyjnie planujemy ponowne badanie pracowników w ciągu najbliższych kilku dni.

Zobacz także na WIDAL.pl

Polka zaatakowana w Anglii za zbyt głośne mówienie po polsku! Jak to możliwe?

Polka zaatakowana w Wielkiej Brytanii za zbyt głośne mówienie po polsku! Do tej bulwersującej sytuacji doszło w Bristolu. Ofiarą napaści jest 36-letnia Anna Rutkowska, Polka mieszkająca na stałe na terenie Anglii.

Kto prezydentem Warszawy, jeśli Rafał Trzaskowski wygra wybory?

Kto zostanie prezydentem Warszawy, jeśli Rafał Trzaskowski wygra nadchodzącą II turę wyborów na Prezydenta RP? Koalicja Obywatelska ma trójkę kandydatów. Zaskakujące jest jednak to, że w tym gronie nie ma miejsca dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

Znany aktor zmarł z powodu koronawirusa?

Nick Cordero to znany aktor z Broadwayu. Od marca fani śledzili jego walkę z powikłaniami związanymi z koronawirusem. Niestety wiemy już, że mężczyzna nie wygrał tej walki. Pomimo przejścia szeregu zabiegów życia aktora nie udało się uratować, o czym w mediach społecznościowych poinformowała jego żona.