Widal.plPolitykaKto prezydentem Warszawy, jeśli Rafał Trzaskowski wygra wybory? KO ma trójkę kandydatów!

Kto prezydentem Warszawy, jeśli Rafał Trzaskowski wygra wybory? KO ma trójkę kandydatów!

Kto prezydentem Warszawy, jeśli Rafał Trzaskowski wygra wybory? KO ma trójkę kandydatów!
Foto: Facebook/ Rafał Trzaskowski

Kto zostanie prezydentem Warszawy, jeśli Rafał Trzaskowski wygra nadchodzącą II turę wyborów na Prezydenta RP? Koalicja Obywatelska ma trójkę kandydatów. Zaskakujące jest jednak to, że w tym gronie nie ma miejsca dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

Tak przynajmniej wynika z informacji Rzeczpospolitej, która powołując się na prominentnych polityków Koalicji Obywatelskiej podała trzy nazwiska kandydatów do potencjalnych wyborów na prezydenta miasta stołecznego Warszawa.

Kto prezydentem Warszawy, jeśli Rafał Trzaskowski wygra wybory? KO ma trójkę kandydatów!

Jeśli Rafał Trzaskowski zostanie wybrany na Prezydenta RP i zastąpi na tym urzędzie Andrzeja Dudę, to w Warszawie będą potrzebne nowe wybory samorządowe.

Naturalnym wyborem kandydata Koalicji Obywatelskiej na ten urząd z ramienia Koalicji Obywatelskiej wydawała się Małgorzata Kidawa-Błońska. To ona bowiem oddała Rafałowi Trzaskowskiemu miejsce w trwających wyborach prezydenckich, sama rezygnując z udziału.

Jednak Koalicja Obywatelska nie bierze Małgorzaty Kidawy-Błońskiej pod uwagę w kontekście potencjalnych wyborów na prezydenta Warszawy.

Z ramienia KO największe szanse na start w potencjalnych wyborach na prezydenta miasta stołecznego Warszawa mają: Marcin Kierwiński, Andrzej Halicki i Barbara Nowacka. To – zdaniem Rzeczpospolitej – z tej trójki wybrany zostanie kandydat KO w potencjalnych wyborach w stolicy kraju.

Przypominamy, że druga tura wyborów prezydenckich, w której będziemy wybierać między Andrzejem Dudą a Rafałem Trzaskowskim odbędzie się 12 lipca.

Co także na WIDAL.PL?

Znany aktor zmarł z powodu koronawirusa! Kto to taki?

Nick Cordero to znany aktor z Broadwayu. Od marca fani śledzili jego walkę z powikłaniami związanymi z koronawirusem. Niestety wiemy już, że mężczyzna nie wygrał tej walki. Pomimo przejścia szeregu zabiegów życia aktora nie udało się uratować, o czym w mediach społecznościowych poinformowała jego żona.

14-latka w ciąży z 10 letnim kolegą! Dziewczynka została gwiazdą Instagrama. Jak do tego doszło?

14-latka w ciąży. Na swoim Instagramie gdzie obserwuje ją ponad 120 tysięcy osób pisze o strachu przed porodem. W jej postach możemy także przeczytać, że boi się porodu naturalnego, dlatego chce urodzić za pomocą cesarskiego cięcia. Ojcem dziecka Darii ma być jej 10-letni kolega.