Widal.plPolitykaKogo poprze Szymon Hołownia w drugiej turze? Kandydat zabrał głos!

Kogo poprze Szymon Hołownia w drugiej turze? Kandydat zabrał głos!

Kogo poprze Szymon Hołownia w drugiej turze? Kandydat zabrał głos!
Foto: Facebook.com/ Szymon Hołownia

Po wczorajszych wyborach prezydenckich, które okazały się pierwszą ich turą wielu obserwatorów zastanawia się kogo teraz poprze Szymon Hołownia. Kandydat z trzecim najlepszym wynikiem zabrał głos w tej sprawie.

Szymon Hołownia zajął trzecie miejsce w I turze wyborów prezydenckich w Polsce. Bezpartyjny kandydat otrzymał 13,85 procenta głosów (dane z ponad 99% obwodowych komisji). W dużej mierze od jego wyborców zależy wynik w II turze wyborów prezydenckich.

Kogo poprze Szymon Hołownia w drugiej turze?

A w niej zmierzą się aktualnie urzędujący prezydent Andrzej Duda oraz przedstawiciel Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski. 12 lipca to z tej dwójki Polacy wybiorą prezydenta RP na kolejne 5 lat.

Szymon Hołownia dzisiaj opublikował poranny live, w którym przekazał informację o poparciu w II turze. Gwiazdor telewizyjny jasno dał do zrozumienia, że bliżej mu do Platformy Obywatelskiej, ale oficjalne poparcie kandydata nastąpi w środę lub czwartek w tym tygodniu:

“Platforma Obywatelska popełniła straszny błąd, decydując się na brak poparcia dla obywatelskiego kandydata, który miał większe szanse wygrania z Andrzejem Dudą. Wygrała partyjna logika. Teraz będzie krzyk: Ojej ojej, pomóżcie nam.

[…] Polska jest dla mnie ważniejsza, niż Platforma Obywatelska. Dlatego nie zamykam się i nie strzelam fochów: dalsze rozmowy oprzemy o meritum. W środę czy czwartek podejmę decyzję co do drugiej tury.”
https://www.facebook.com/szymonholowniaoficjalny/videos/612926976017637/

Co także na WIDAL.PL?

Kilkanaście województw wspiera Dudę. Które?

Kilkanaście województw wspiera Andrzej Dudę. Andrzej Duda wygrał aż w dwunastu województwach. Trzaskowskiego mocno wspierają tylko cztery. Czy Duda może być pewny wygranej? Co na to Trzaskowski? Czy zamierza się już poddać?

Walka o głosy Bosaka? Duda i Trzaskowski zaczęli już podchody

Walka o głosy Bosaka rozpoczęła się. Wyborcy kandydata Konfederacji mogą zadecydować o wyniku drugiej tury wyborczej. Obecne dane z 87% komisji dają zwycięstwo w pierwszej turze Andrzejowi Dudzie – ponad 45 proc. głosów. Drugi – Rafał Trzaskowski ponad 28 proc.

Andrzej Duda wygrywa w pierwszej turze! Trzaskowski tuż za jego plecami

Andrzej Duda wygrywa pierwszą turę wyborów prezydenckich. Tuż za nim uplasował się kandydat Koalicji Obywatelskiej- Rafał Trzaskowski. To właśnie ci kandydaci zmierzą się ze sobą 12 lipca w drugiej turze wyborów.