Widal.plPolitykaKogo poprze Szymon Hołownia w drugiej turze? Kandydat zabrał głos!

Kogo poprze Szymon Hołownia w drugiej turze? Kandydat zabrał głos!

Kogo poprze Szymon Hołownia w drugiej turze? Kandydat zabrał głos!
Foto: Facebook.com/ Szymon Hołownia

Po wczorajszych wyborach prezydenckich, które okazały się pierwszą ich turą wielu obserwatorów zastanawia się kogo teraz poprze Szymon Hołownia. Kandydat z trzecim najlepszym wynikiem zabrał głos w tej sprawie.

Szymon Hołownia zajął trzecie miejsce w I turze wyborów prezydenckich w Polsce. Bezpartyjny kandydat otrzymał 13,85 procenta głosów (dane z ponad 99% obwodowych komisji). W dużej mierze od jego wyborców zależy wynik w II turze wyborów prezydenckich.

Kogo poprze Szymon Hołownia w drugiej turze?

A w niej zmierzą się aktualnie urzędujący prezydent Andrzej Duda oraz przedstawiciel Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski. 12 lipca to z tej dwójki Polacy wybiorą prezydenta RP na kolejne 5 lat.

Szymon Hołownia dzisiaj opublikował poranny live, w którym przekazał informację o poparciu w II turze. Gwiazdor telewizyjny jasno dał do zrozumienia, że bliżej mu do Platformy Obywatelskiej, ale oficjalne poparcie kandydata nastąpi w środę lub czwartek w tym tygodniu:

“Platforma Obywatelska popełniła straszny błąd, decydując się na brak poparcia dla obywatelskiego kandydata, który miał większe szanse wygrania z Andrzejem Dudą. Wygrała partyjna logika. Teraz będzie krzyk: Ojej ojej, pomóżcie nam.

[…] Polska jest dla mnie ważniejsza, niż Platforma Obywatelska. Dlatego nie zamykam się i nie strzelam fochów: dalsze rozmowy oprzemy o meritum. W środę czy czwartek podejmę decyzję co do drugiej tury.”

Poranny live Szymona 29.06

Opublikowany przez Szymona Hołownię Poniedziałek, 29 czerwca 2020

Co także na WIDAL.PL?

Kilkanaście województw wspiera Dudę. Które?

Kilkanaście województw wspiera Andrzej Dudę. Andrzej Duda wygrał aż w dwunastu województwach. Trzaskowskiego mocno wspierają tylko cztery. Czy Duda może być pewny wygranej? Co na to Trzaskowski? Czy zamierza się już poddać?

Walka o głosy Bosaka? Duda i Trzaskowski zaczęli już podchody

Walka o głosy Bosaka rozpoczęła się. Wyborcy kandydata Konfederacji mogą zadecydować o wyniku drugiej tury wyborczej. Obecne dane z 87% komisji dają zwycięstwo w pierwszej turze Andrzejowi Dudzie – ponad 45 proc. głosów. Drugi – Rafał Trzaskowski ponad 28 proc.

Andrzej Duda wygrywa w pierwszej turze! Trzaskowski tuż za jego plecami

Andrzej Duda wygrywa pierwszą turę wyborów prezydenckich. Tuż za nim uplasował się kandydat Koalicji Obywatelskiej- Rafał Trzaskowski. To właśnie ci kandydaci zmierzą się ze sobą 12 lipca w drugiej turze wyborów.