Widal.plKoronawirusKobieta z koronawirusem na pokładzie samolotu. Samolot nie wystartował

Kobieta z koronawirusem na pokładzie samolotu. Samolot nie wystartował

Kobieta z koronawirusem na pokładzie samolotu w Gdańsku. Do zdarzenia doszło w sobotę. Samolot nie mógł wystartować ponieważ okazało się, że jedna z pasażerek ma wirusa.

Według informacji przekazanych przez “Gazetę Wyborczą” samolot na gdańskim lotnisku został zatrzymany ponieważ jedna z kobiet na pokładzie była zarażona koronawirusem. Samolot miał lecieć do Grecji.

Kobieta z koronawirusem wsiadła do samolotu

Kobieta z koronawirusem wsiadła do samolotu. O tym, że jest zakażona dowiedziała się tuż przed samym startem. Pasażerka o swoim stanie zdrowia powiedziała załodze, która natychmiast zatrzymała wylot samolotu.

Rzeczniczka prasowa ortu Lotniczego w Gdańsku Agnieszka Michajłow tuż po godzinie 21 poinformowała w rozmowie z “Gazetą Wyborczą”:

Długo wydawało się, że jednak część pasażerów poleci. Wiemy już jednak na pewno, że samolot dziś do Kalamaty nie poleci

Służby postawione w stan gotowości a pasażerowie bez konkretnych informacji

Na pokładzie było 107 pasażerów oprócz kobiety zakażonej. Osoby znajdujące się na pokładzie miały zachować dystans od siebie i czekać na wytyczne od Sanepidu.

Jeden z pasażerów przekazał, że:

Kiedy siedzieliśmy w samolocie, podjechała straż graniczna i karetka na sygnale. Na pokład weszła osoba w covid-owym stroju i zaczęła rozmowę z obsługą samolotu. Z przecieków, które do nas dotarły, wynikało, że jedna z pasażerek miała dostać wiadomość o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa i poinformować o tym stewardessy.

Zobacz także na Widal.pl

Protesty w Niemczech. Rośnie niezadowolenie z powodu obostrzeń koronawirusowych. Co dalej?

Protesty w Niemczech. Niemiecka odpowiedź wirusa spotkała się z uznaniem na świecie. Protesty przeciwko szczepionkom i maskom pokazują jednak, że jest ofiarą własnego sukcesu.

Świdwin: Szokująca sytuacja w szkole. Wyciągnęli dziecko, bo myśleli, że jest zakażone. Jakie będą konsekwencje?

Świdwin to miasto w północno-zachodniej Polsce, w województwie zachodniopomorskim. W ostatnim czasie zdarzyły się tam przypadki zachorowań uczniów na COVID-19. W związku z tym pojawiła się tam panika.

Selekcjoner skomentował porażkę z Holandią! Zabrakło Roberta Lewandowskiego?

Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek skomentował porażkę z Holandią w ramach rozgrywek Ligi Narodów. Polska przegrała wczorajsze spotkanie 0:1 po bramce Stevena Bargwijna w 61 minucie spotkania.