Widal.plPolitykaKłopoty Polskiego Radia! Milionowe straty, co dalej?

Kłopoty Polskiego Radia! Milionowe straty, co dalej?

Kłopoty Polskiego Radia trwają od dłuższego czasu. Usunięcie piosenki Kazika, odejścia dziennikarzy to duża ujma wizerunkowa dla całej rozgłośni.

“Publiczna rozgłośnia traci reklamodawców, odchodzą z niej dziennikarze, a na antenie Trójki panuje bałagan” – tak podsumowuje sytuację w PR “Rzeczpospolita”. Pracownicy radia uważają, że to efekt upolitycznienia całej rozgłośni.

Kłopoty Polskiego Radia trwają od dawna

Kłopoty Polskiego Radia trwają od dłuższego czasu, ale pogłębiły się w ostatnich miesiącach. Już od pewnego czasu odchodzili stamtąd dziennikarze, ale najgorsza sytuacja nastąpiła po usunięciu piosenki Kazika z listy przebojów “Trójki”.

Po tym fakcie odeszło wielu cenionych dziennikarzy jak Wojciech Mann czy Anna Gacek. Odwrócili się również reklamodawcy.

Trójka była od dawna koniem pociągowym reklamy Polskiego Radia. Dlatego taka wizerunkowa katastrofa jak z Kazikiem czy nagłym wyrzuceniem (dyrektora Trójki – red.) Kuby Strzyczkowskiego topi finansowo całe radio. Gdyby nie dotacja Skarbu Państwa, radio poszłoby na dno

– mówi “Rzeczpospolitej” osoba związana z marketingiem Polskiego Radia.

Spada również liczba słuchaczy

Polskie Radio traci również na słuchalności swoich programów. Twierdzi tak również dziennik “Rz”:

Słuchalność od lat spada dla wszystkich anten publicznego radia. Tyle że od przejęcia PR przez obóz dobrej zmiany dynamika spadków rośnie. Słuchalność Trójki w 2011 r. wynosiła nieco ponad 8 proc., w 2015 zmniejszyła się do niespełna 8 proc., ale już w 2020 wynosiła tylko nieco ponad 4 proc. Czyli przez pięć lat pracy prezesów wskazanych przez PiS spadła o niemal połowę

– donosi dziennikarz “Rzeczpospolitej”.

Zobacz także:

Wypadek ratowników górskich w Słowacji! Ich auto koziołkowało! Co tam się wydarzyło?

Bardzo poważny wypadek ratowników górskich w Słowacji! Do tej tragicznej sytuacji doszło wczoraj. Ratownicy wyruszyli pomóc mężczyźnie, który został ranny podczas wycieczki. Sami z tę wyprawę zakończyli w ciężkim stanie!

Protesty w Niemczech. Rośnie niezadowolenie z powodu obostrzeń koronawirusowych. Co dalej?

Protesty w Niemczech. Niemiecka odpowiedź wirusa spotkała się z uznaniem na świecie. Protesty przeciwko szczepionkom i maskom pokazują jednak, że jest ofiarą własnego sukcesu.

Świdwin: Szokująca sytuacja w szkole. Wyciągnęli dziecko, bo myśleli, że jest zakażone. Jakie będą konsekwencje?

Świdwin to miasto w północno-zachodniej Polsce, w województwie zachodniopomorskim. W ostatnim czasie zdarzyły się tam przypadki zachorowań uczniów na COVID-19. W związku z tym pojawiła się tam panika.