Widal.plSpołeczeństwoKara za palenie na balkonie! Ile wyniesie grzywna?

Kara za palenie na balkonie! Ile wyniesie grzywna?

Kara za palenie na balkonie! Jeżeli wychodzisz na papierosa na balkon, a sąsiedzi uznają, że im się to nie podoba mogą zgłosić sprawę na policję. Już od 1 stycznia w życie wchodzą nowe zasady.

Mimo, że zmiany weszły 1 stycznia to parlamentarzyści rozpatrywali projekt już od 2014 roku. Ile może wynieść grzywna za palenie na balkonie.

Kara za palenie na balkonie!

Kara za palenie na balkonie! Jak wiadomo, palenie szkodzi nie tylko osobie palące ale także osobom w otoczeniu. Jednak osoby będące biernymi palaczami są nimi mimowolnie. Szczególnie denerwować może gdy odpoczywamy na balkonie a nasz sąsiad dmucha nam dymem. Liwińscy parlamentarzyści znaleźli na to sposób.

Od 1 stycznia 2021 na Litwie obowiązuje zakaz palenia papierosów. Już od 2014 roku pomysł i projekt był omawiany. Do tej pory jednak odrzucano go, argumentując, że jest on właściwie niewykonalny.

Dlatego też od kilku dni na Litwie obowiązuje zakaz palenia na prywatnych balkonach bloków mieszkalnych oraz na tarasach czy loggiach, jeśli sprzeciwi się temu choć jeden z sąsiadów.

Aż do 60 euro grzywny!

W związku z nowymi przepisami Litewska policja zaapelowała o informowanie o palących sąsiadach. Osobom, które nie dostosują się do nie nakazów grozi kara kara: od 30 do 60 euro za zapalenie.

Co ciekawe zakaz palenia zaczął obowiązywać też podczas zawodów sportowych lub innych imprez plenerowych, a także na przystankach komunikacji miejskiej, placach zabaw dla dzieci i na zewnątrz lokali gastronomicznych.

Co więcej u naszych sąsiadów już od kilkunastu lat konkretnie od 2007 roku obowiązuje zakaz palenia w lokalach gastronomicznych, dyskotekach, klubach, barach i innych lokalach usługowych.

Co także na WIDAL.PL?

Szczepienia na koronawirsa dla seniorów tuż po grupie “0”. Kiedy to nastąpi?

Szczepienia na koronawirsa dla seniorów mają się odbyć tuż po grupie “0”. Już od jakiegoś czasu w Polsce dostępna jest szczepionka na Covid-19. Jednak jak narazie nie każdy może poddać się szczepieniu.

Edek z programu “Złomowisko PL” potrzebuje pomocy. Kolejny bohater programu przeżywa trudne chwile

Edek z programu “Złomowisko PL” potrzebuje pomocy. Kilka dni temu pojawiła się informacja o śmierci jednego z głównych bohaterów programu “Złomowisko PL” Marka Pawłowskiego.

Podwyżki wynagrodzeń dla pracowników supermarketów. O ile wzrośnie ich wypłata?

Podwyżki wynagrodzeń dla pracowników supermarketów już od nowego roku. Mimo, że sytuacja w handlu dalej nie jest najlepsza ze względu na panującą pandemię koronawirusa to branża spożywcza nie narzeka.