Widal.plKoronawirusSzczepienia na koronawirsa dla seniorów tuż po grupie “0”. Kiedy to nastąpi?

Szczepienia na koronawirsa dla seniorów tuż po grupie “0”. Kiedy to nastąpi?

Szczepienia na koronawirsa dla seniorów mają się odbyć tuż po grupie “0”. Już od jakiegoś czasu w Polsce dostępna jest szczepionka na Covid-19. Jednak jak narazie nie każdy może poddać się szczepieniu.

Po grupie “0” następni w kolejce są seniorzy. Kiedy przyjdzie na nich kolej? Czy osoby starsze powinny się już przygotowywać? Rząd podaje przybliżony termin.

Szczepienia na koronawirsa dla seniorów tuż po grupie “0”

Szczepienia na koronawirsa dla seniorów tuż po grupie “0”. Od samego początku pojawienia się pandemii koronawirusa wszyscy czekali na opracowanie szczepionki. Pierwsza zaszczepioną osobą była pielęgniarka z Warszawy. W następnej kolejności szczepionkę na Covid-19 przyjął personel medyczny i niemedyczny. Te osoby posiadają bowiem pierwszeństwo w kolejce po szczepionkę w tzw. okresie „0”.

Jak przekazano powstał terminarz Narodowym Programie Szczepień. Informuje on kiedy dane grupy społeczne będą mogły przystąpić do szczepienia. W pierwszej kolejności byli wspomniani już medycy a także seniorzy.

Jak mówił premier Mateusz Morawiecki:

Dzięki szczepionce przeciw COVID-19 możemy szybciej wrócić do normalności znanej z czasów sprzed pandemii. Szczepienia będą jednak jednym z największych wyzwań logistycznych od kilku dekad w zakresie zdrowia Polaków. Właśnie dlatego rząd przyjął Narodowy Program Szczepień.

Kiedy będą szczepienia dla seniorów?

Wiele osób czeka na możliwość przyjęcia szczepionki. Często pojawiającym się pytaniem jest także termin udostępnienia szczepionki dla seniorów. Jak wiemy bowiem osoby starsze są jedną z najbardziej narażonych grup społecznych na ciężki przebieg zachorowania.

Jak przekazał Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera i pełnomocnik rządu ds. programu szczepień:

Z naszych obliczeń wynika, że jeszcze w drugiej połowie stycznia rozpoczniemy szczepienia przeciwko koronawirusowi grupy pierwszej, czyli m.in. seniorów – osób powyżej 60. roku życia.

Co więcej polityk poinformował, że mają nadzieję na spadek liczby osób, krytycznych:

Wiemy, że im więcej będziemy wiedzieć o tych szczepionkach, o samym procesie szczepienia, tym więcej osób będzie podejmowało pozytywną decyzję jeśli chodzi o szczepienie. Musimy sobie zdawać sprawę, że dla nasz wszystkich, to jest jedyna droga na opanowanie pandemii, jedyna droga do powrotu do normalności..

Zobacz także na Widal.pl

Lód na Morskim Oku załamał się pod spacerującymi po nim turystami! Kilka osób wpadło do wody

Lód na Morskim Oku załamał się pod spacerującymi po nim turystami. Tatrzański Park Narodowy już kilka dni temu ostrzegał przed trudnymi warunkami w Górach. Wiele turystów jednak zbagatelizowało te ostrzeżenia.

Kamil Stoch triumfuje! Polski skoczek prowadzi w Turnieju Czterech Skoczni

Kamil Stoch triumfuje! Dzisiejsza niedziela jest z pewnością jedną z lepszych w życiu skoczka. Nie dość, że Stoch wygrał konkurs to jeszcze prowadzi w Turnieju Czterech Skoczni.

Kto wystąpi na gali Najmana? Bonus BGC odrzucił propozycję walki!

Zastanawiacie się kto wystąpi na gali Marcina Najmana? “EL Testosteron” zorganizuje galę MMA-VIP zaplanowaną na dzień 13 lutego. Dla 41-letniego Najmana ma to być pożegnalna impreza, na której wejdzie do klatki po raz ostatni w karierze.