Widal.plGwiazdyEdek z programu “Złomowisko PL” potrzebuje pomocy. Kolejny bohater programu przeżywa trudne chwile

Edek z programu “Złomowisko PL” potrzebuje pomocy. Kolejny bohater programu przeżywa trudne chwile

Edek z programu “Złomowisko PL” potrzebuje pomocy. Kilka dni temu pojawiła się informacja o śmierci jednego z głównych bohaterów programu “Złomowisko PL” Marka Pawłowskiego.

Teraz sieć obiegła informacja, że drugi z bohaterów zmaga się z poważnymi problemami. Tym razem pomocy potrzebuje Edek. W Internecie powstała zbiórka, na którą fani wpłacają pieniądze.

Edek z programu “Złomowisko PL” potrzebuje pomocy

Edek z programu “Złomowisko PL” potrzebuje pomocy. Zaraz po nowym roku 1 stycznia pojawiła się informacja o śmierci bohatera programu “Złomowisko PL” Marka Pawłowskiego. Jednak to w ubiegłym roku prawdziwa tragedia wydarzyła się w życiu innego z bohaterów. Konkretnie chodzi o Edka Kalińskiego.

Edek wraz z „Krzykaczem” prowadzili skup złomu w Pruszkowie. Mężczyzna stracił nogę. W wyniku zaawansowanej cukrzycy konieczna była amputacja kończyny. Fani programu doskonale o tym wiedzieli. W momencie nagrywania jednego z odcinków, Edek zamiast na złomowisku był w szpitalu, gdzie usunięto mu palec u stopy.

Ruszyła zbiórka na pomoc dla Edka

Przyjaciele bohaterów „Złomowiska” nie zastanawiali się ani chwili. Postanowili oni pomóc Edkowi i zorganizowali internetową zbiórkę na protezę nogi.

Na stronie zbiórki możemy przeczytać:

Koniec 2020 roku zakończył się bardzo źle, zmarł nasz przyjaciel Marek Krzykacz Pawłowski. Jego wierny kompan stracił nogę. Jestem w kontakcie z Edziem, przykro to pisać, ale jest tym załamany!

Nie jest tajemnicą, że zarówno Edek jak i Marek chętnie pomagali potrzebującym.

Marek z Edziem zebrali na imprezach charytatywnych mnóstwo pieniędzy, zawsze bezinteresownie! Czas się odwdzięczyć! Edek z protezą nadal będzie pomagał potrzebującym, dziś sam jest potrzebujący! Czas start ! Pokażmy swoje serca – piszą organizatorzy.

Mimo, że udało się już uzbierać założona pierwotnie kwotę to zbiórka trwa nadal. Celem było 50 tys. złotych ale ostatecznie uzbierano 65 104 zł. Organizatorzy zbiórki sami nie wiedzieli, ile dokładnie będzie kosztować proteza. Także fani programu nie szczędzili grosza i chętnie wpłacali na zbiórkę. Nie jest tajemnica, że po śmierci przyjaciela i amputacji nogi, Edek nie będzie już mógł pracować tyle samo co wcześniej.

Zbiorka była jak najbardziej legalna, zweryfikowana przelewem. Wcześniej pojawiły się próby podszywania się pod znajomych Edka i Marka i wyłudzania pieniędzy.

(…) Sami walczymy z fake zbiórkami, a ktoś nas o to posądził. Uspokajamy, jesteśmy legalnie zawiązaną zbiórką z akredytacją Edzia! To nasz przyjaciel, choćbyśmy mieli nie spać, to nadal będziemy mu pomagać! Dziękujemy za wpłaty, walczymy dalej – podkreślili organizatorzy zbiórki.

Zobacz także na Widal.pl

Ogromne ilości martwych ptaków na ulicach Rzymu. Co jest tego przyczyną?

Ogromne ilości martwych ptaków na ulicach Rzymu. Przed Sylwestrem pojawiało się mnóstwo apeli i próśb o zaprzestanie puszczania noworocznych fajerwerków. Jednak apele te w dalszym ciągu nie trafiły do wszystkich.

Szczepienia na koronawirsa dla seniorów tuż po grupie “0”. Kiedy to nastąpi?

Szczepienia na koronawirsa dla seniorów mają się odbyć tuż po grupie “0”. Już od jakiegoś czasu w Polsce dostępna jest szczepionka na Covid-19. Jednak jak narazie nie każdy może poddać się szczepieniu.

Morawiecki komentuje sprawę celebrytów zaszczepionych poza kolejnością. Jakie jest zdanie premiera?

Morawiecki komentuje sprawę celebrytów zaszczepionych poza kolejnością. Co ciekawe wypowiedź premiera na temat zaszczepienia kilkunastu krewnych i znajomych Krystyny Jandy jest jednoznaczna.