Widal.plPolitykaDuży szok w TVN. Gwiazda “Faktów” odchodzi!

Duży szok w TVN. Gwiazda “Faktów” odchodzi!

Justyna Pochanke wywołała dziś burzę spekulacji, ponieważ niespodziewanie poinformowała swoim współpracowników, że odchodzi z TVN! Dziennikarka od 16 lat prowadzi główne wydanie “Faktów” i nikt się nie spodziewał takiej decyzji. Natomiast pracownikiem tej telewizji była od 2001 roku.

Decyzja Pochanke wywołała falę komentarzy, ponieważ pojawiła się razem z wynikami wyborów prezydenckich. Niektórzy spekulują, że to mogło mieć jakiś wpływ na ruch dziennikarki.

Justyna Pochanke po 19 lat odchodzi z TVN

Justyna Pochanke podjęła swoją decyzję tak nagle, że nie zdążyła się pożegnać z widzami na antenie. Jednak ona tego nie żałuje.

Dostałam więcej, niż sobie wymarzyłam i dałam z siebie, ile mogłam. Za wszystkie lata z całego serca dziękuję ludziom, z którymi pracowałam i którzy nigdy nie zawiedli – ekipie “Faktów” i TVN24. Widzom – bo byli dla mnie siłą i dowodem na to, że nie wszystko da się podzielić. I Mariuszowi Walterowi – bo stworzył to miejsce. Nie pożegnałam się na antenie i dobrze. “Fakty” nigdy nie były łzawe

– napisała dziennikarka. W mailu do swoich kolegów redakcyjnych nie kryje, że to była spontaniczna decyzja.

Nie planowałam tego, ale takie nieplanowane decyzje są najuczciwsze. A to jest moja decyzja. Chciałam się z Wami pożegnać

Redaktor naczelny “Faktów” reaguje

Michał Samul, który jest redaktorem naczelnym “Faktów” i szefem Pionu Informacji TVN nie ukrywa, że będzie im brakować dziennikarki.

Szanujemy decyzję Justyny, choć przyjmujemy ją ze smutkiem. Justyna to wyjątkowa dziennikarka i osobowość telewizyjna. Będzie nam brakować jej unikalnego stylu i talentu do prowadzenia na antenie najtrudniejszych rozmów, niepodrabialnych zapowiedzi prezenterskich, zapału i zaangażowania, z jakim przez prawie 20 lat współtworzyła najlepsze zespoły dziennikarskie w Polsce

Redaktor naczelny podkreślił rolę Pochanke, jaką miała przez te wszystkie lata pracy w TVN.

Pierwszym poważnym dziennikarskim sprawdzianem dla TVN24 był atak na World Trade Center w 2001 roku i to właśnie Justyna relacjonowała go na żywo na oczach całej Polski. Podobnie jak wiele następnych istotnych, dramatycznych i doniosłych wydarzeń – śmierć Jana Pawła II, okres po katastrofie smoleńskiej, kolejne wieczory wyborcze, tysiące wydań Faktów, specjalnych programów oraz setki mądrych i zapadających w pamięć rozmów. Za to wszystko chcę dzisiaj Justynie bardzo podziękować

Zobacz także:

Agata Duda zaliczyła wpadkę podczas wieczoru wyborczego męża. Nie udało jej się zabłysnąć tak jak córce?

Agata Duda zaliczyła wpadkę podczas wieczoru wyborczego swojego męża. Pani prezydentowa chwyciła za mikrofon, jednak jej mąż zainterweniował i jej przerwał.

Zaskakujące przemówienie córki Andrzeja Dudy po ogłoszeniu wyników. Nie zgadza się z polityką PiS?

Zaskakujące przemówienie córki Andrzeja Dudy, Kingi. Tuz po ogłoszeniu wstępnych wyników wyborów Kinga Duda zabrała głos.

Czy to prawda, że pobito na śmierć kierowcę autobusu za zwrócenie uwagi na brak maseczek?

Brak maseczki w autobusie i innych środkach transportu publicznego ciągle jest powszechnie zauważany. Choć w dobie pandemii koronawirusa nadal trwają zalecenia noszenia maseczki zabezpieczającej nos i usta, to społeczeństwo sobie ten nakaz bagatelizuje. A jeśli ktoś, zwróci na to uwagę, to może spotkać się z tragicznymi wydarzeniami.