Widal.plSpołeczeństwoJacek Kurski drugi raz wziął ślub kościelny! Co na to katolicki publicysta Tomasz Terlikowski?

Jacek Kurski drugi raz wziął ślub kościelny! Co na to katolicki publicysta Tomasz Terlikowski?

Jacek Kurski drugi raz w swoim życiu wziął ślub kościelny! Były prezes Telewizji Polskiej, a obecnie doradca zarządu poślubił swoją wieloletnią partnerkę Joannę. Ceremonia ślubna odbyła się przed ołtarzem w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach.

Sprawa nie byłaby tak szeroko komentowana, gdyby nie fakt, że Jacek Kurski stanął na ślubnym kobiercu już drugi raz!

Jacek Kurski drugi raz wziął ślub kościelny! Co na to katolicki publicysta Tomasz Terlikowski?

Kurski przez 20 lat był w związku małżeńskim z Moniką Kurską. Żeby ponownie stanąć przed ołtarzem musiało dojść do unieważnienia małżeństwa. A oto w kościele katolickim jest bardzo trudno. Powód unieważnienia poprzedniego ślubu przez Jacka Kurskiego nie został publicznie podany. Kościół jednak nie sprzeciwił się, by były prezes TVP wziął ślub drugi raz.

Choć kościół może unieważnić ślub kościelny, ale mimo wszystko taka sytuacja nadal jest precedensem. Zaznaczył to Tomasz Terlikowski, który jest znanym katolickim publicystą i człowiekiem o wielkiej wierze.

Oto, co napisał w mediach społecznościowych na temat drugiego ślubu kościelnego Jacka Kurskiego:

Postępująca akceptacja rozwodów i nowych związków i nadużywanie stwierdzenia nieważności zawartego małżeństwa jest częścią tego samego procesu osłabiania małżeństwa i rodziny, co próby zmieniania rozumienia małżeństwa podejmowane przez lewicę. Taka uwaga dla konserwatystów.

Co także na WIDAL.PL?

Ministerstwo oszalało! Zakazało wjazdu z paszportem Polsatu na Chorwację?

Paszport Polsatu to kultowy gadżet z lat 90-tych. Telewizja, której właścicielem jest Zygmunt Solorz-Żak, nie spodziewała się, że ten dokument zdobędzie w tak szybkim czasie olbrzymią sławę. Szybko przeszedł nawet do mainstreamu.

Kolejna molestowana dziewczynka. Tym razem także winna jest matka i dziadek dziewczynki?

Kolejna molestowana dziewczynka. Kilka dni temu pisaliśmy o historii dziewczynki, która padła ofiarą pedofilii gdzie w całą sprawę zamieszana była matka dziewczynki oraz jej koledzy od kieliszka. Teraz historia jest jeszcze bardziej bulwersująca.

Katarzyna Dowbor o życiu z mężem-alkoholikiem?

Dowbor opowiedziała o życiu z mężem-alkoholikiem. Przez lata związana była ze znanym dziennikarzem sportowym, który zmagał się z chorobą alkoholową.