Widal.plPolitykaMinisterstwo oszalało! Zakazało wjazdu z paszportem Polsatu na Chorwację

Ministerstwo oszalało! Zakazało wjazdu z paszportem Polsatu na Chorwację

Paszport Polsatu to kultowy gadżet z lat 90-tych. Telewizja, której właścicielem jest Zygmunt Solorz-Żak, nie spodziewała się, że ten dokument zdobędzie w tak szybkim czasie olbrzymią sławę. Szybko przeszedł nawet do mainstreamu.

Mało który Polak nie słyszał słynnego dialogu z filmu “Chłopaki nie płaczą”, w którym postacie grające przez Cezarego Pazury i Mirosława Bakę wchodzą na teren uczelni muzycznej. Wszystko udało się, dzięki znajomości Piaska i właśnie paszportu Polsatu.

Gadżet z lat 90-tych nie mile widziany na Chorwacji?

Paszport Polsatu przeżywa teraz drugą młodość, dzięki naszemu Ministerstwu Spraw Zagranicznych. MSZ postanowił przypomnieć obywatelom, jakie dokumentu należy wziąć ze sobą, jeśli wybieramy się do Chorwacji. Oczywiście chodzi o dowód osobisty lub paszport.

Do grafiki dodano jednak, że nie wolno brać ze sobą paszportu Polsatu i z nim nie wjedziemy na teren tego bałkańskiego państwa. Grafikę szybko podchwycili internauci i zaczęło się robienie z tego żartów.

Czym był paszport Polsatu?

Paszport Polsatu to był program lojalnościowy telewizji Polsat, którego charakterystycznym elementem były imitujące paszporty książeczki.

Program lojalnościowy został zainicjowany we wrześniu 1996. Paszporty Polsatu rozesłano do skrzynek pocztowych w 13 mln gospodarstw domowych. Każdy paszport miał serię oraz indywidualny, sześciocyfrowy numer. Paszporty pozwalały na uczestnictwo w konkursach, festynach oraz imprezach organizowanych przez Polsat.

Paszport oceniany jest jako największa akcja promocyjna i najpopularniejsza marketingowa zabawa w historii polskiej telewizji.

Zobacz także:

Katarzyna Dowbor o życiu z mężem-alkoholikiem

Dowbor opowiedziała o życiu z mężem-alkoholikiem. Przez lata związana była ze znanym dziennikarzem sportowym, który zmagał się z chorobą alkoholową.

Co Piotr Żyła napisał o swojej byłej żonie?

Piotr Żyła ostro o swojej byłej żonie! Jeden z najpopularniejszych skoczków narciarskich w Polsce w sporcie święci sukcesy, ale w życiu prywatnym nie układa mu się równie dobrze. Przez lata pozostaje w konflikcie ze swoją byłą żoną Justyną.