Widal.plSportEkstraklasa sprzedała prawa do transmisji na wielki rynek. Obejrzą ją miliony

Ekstraklasa sprzedała prawa do transmisji na wielki rynek. Obejrzą ją miliony

Ekstraklasa sprzedała prawa do transmisji na wielki rynek. Obejrzą ją miliony
Foto: Wikimedia Commons

Ekstraklasa sprzedała prawa i będzie już niedługo pokazywana w kolejnym kraju. Tym razem to rosyjska telewizja zdecydowała się na nabycie praw do pokazywania zmagań polskich piłkarzy.

Rozgrywki PKO Bank Polski Ekstraklasy w sezonach 2019/2020 i 2020/21 będą transmitowane w tym wielomilionowym kraju. Prawa do pokazywania wszystkich meczów nabyła MATCH TV – największa bezpłatna telewizja w Rosji.

Ekstraklasa sprzedała prawa do Rojis

Ekstraklasa będzie pokazywana już od nadchodzącej kolejki. W ramach której we wtorek zaprezentowane zostaną mecze Piast Gliwice – Górnik Zabrze oraz Lech Poznań – Pogoń Szczecin. W środę transmitowany będzie także mecz Wisły Płock ze Śląskiem Wrocław.

W ciągu ostatnich kilku lat Ekstraklasa odnotowała stały wzrost liczby widzów i popularności w kraju i na świecie. Liga ma doskonałą reputację ze względu na wyjątkową jakość produkcji. Cieszymy się, że będziemy współpracować z Ekstraklasą i wspierać ją w globalnej ekspansji. Ogólnoświatowa widownia będzie teraz otrzymywać specjalne przygotowane treści z Ekstraklasy, które będą dostarczane przez naszych partnerów wydawniczych i dedykowane kanały Dugout

– komentuje współzałożyciel i prezes Dugout, Elliot Richardson. Ta firma podpisała umowę z Ekstraklasą na archiwalne, oryginalne treści wideo z meczów PKO Bank Polski Ekstraklasy na terenie całego świata, również z wyłączeniem Polski i siedmiu krajów bałkańskich objętych wyłącznymi umowami licencyjnymi.

Rozgrywki polskiej ligi piłkarskiej wzbudzają co raz więcej emocji

Rosja to nie jedyny ostatnio kraj, który będzie pokazywał polskie rozgrywki piłkarskie.

Dzięki szybkiemu wznowieniu rozgrywek po pandemii i doświadczeniu technologicznemu, z dużą sprawnością wykorzystaliśmy moment, by promować nasze rozgrywki za granicą i uruchomiony w zeszłym roku ligowy serwis OTT – Ekstraklasa.TV. Co więcej, część umów jak ta z Match TV, ale też na Portugalię czy Izrael, dotyczy nie tylko bieżącego, ale też kolejnego sezonu. W sumie jesteśmy w obecni aż w 18 krajach w ramach umów z nadawcami, w tym także w ramach podpisanych w maju umów w Wielkiej Brytanii i Irlandii, Szwecji, Danii i Norwegii. A także – na bazie wcześniejszych kontraktów przy poszerzonej współpracy do 40 meczów w tym sezonie w Niemczech, Austrii i Szwajcarii oraz w siedmiu krajach bałkańskich, gdzie zakupione zostały prawa do pokazywania wszystkich naszych meczów na ten i kolejny sezon. Nie zapominajmy też, że w serwisie i aplikacji mobilnej Ekstraklasa.TV dostępne są wszystkie nasze mecze live na całym świecie, poza Polską i Bałkanami

– mówi Małgorzata Borkowska konsultant ds. praw mediowych Ekstraklasy S.A.

Zobacz także:

Nowe 500+? Bon turystyczny nie będzie dla każdego Polaka

Początkowo bon turystyczny miał być dla każdego pracującego Polaka i wynosić 1000 zł. Okazuje się jednak, że zasady jego przyznawania będą zgoła innego.

Mieszkania będą tańsze! Czeka nas gwałtowny spadek cen nieruchomości!

To było do przewidzenia. W drugiej połowie roku 2020 mieszkania będą tańsze. I to dużo tańsze. Taką tendencję zapowiedzieli analitycy PKO Banku Polskiego. Czynników na spadek cen nieruchomości w naszym kraju jest dużo.

Opłaca się być lekarzem! Którzy specjaliści zarabiają najwięcej w Polsce?

To, że opłaca się być lekarzem jest prawdą znaną od wieków. Jest to zawód prestiżowy, polegający na społecznym zaufaniu, ale także często intratny. Którzy specjaliści lekarscy w Polsce zarabiają najwięcej za pracę w swoim fachu?