Widal.plPolitykaNowe 500+? Bon turystyczny został ogłoszony przez prezydenta

Nowe 500+? Bon turystyczny został ogłoszony przez prezydenta

Bon turystyczny, o którym mówiono od dłuższego czasu ma być przyznawany do końca 2021 roku – tak twierdzi prezydent Andrzej Duda.

Początkowo nowy program miał być skierowany dla wszystkich pracujących, teraz okazuje się, że będzie jedynie dla osób posiadających dzieci. Kwota nie wyniesie też 1000 zł, tylko 500 zł na każde dziecko.

Bon turystyczny nie dla wszystkich

Bon turystyczny już wzbudza kontrowersje, ponieważ po raz kolejny pomija osoby bezdzietne. 500 zł otrzymają jedynie osoby, które posiadają dzieci.

Jeżeli ktoś wychowuje dzieci, jeżeli w rodzinie są dzieci, będzie mógł na dzieci ten bon turystyczny otrzymać. To będzie 500 zł na każde dziecko. Ponieważ szacujemy, że mamy w Polsce około 2,5-2,0 miliona rodzin wychowujących dzieci, z tego znakomita większość, bo prawie 2 miliony to rodziny, które mają tych dzieci co najmniej dwoje, wiec można śmiało mówić, że w 80 proc. będzie to co najmniej 1000 zł dla rodziny

– powiedział prezydent Duda.

Kiedy można skorzystać z nowego 500+?

Andrzej Duda uspokaja wszystkich, którzy boją się, że nie zdążą skorzystać z tej formy finansowania w tym roku. Okazuje się, że program będzie dostępny do końca 2021.

Mam nadzieję, że ten bon turystyczny będzie już w te wakacje, ale uspokajam wszystkich, którzy się niepokoją, czy zdążą wydać te pieniądze czy nie. Proszę państwa, bon będzie miał długi termin realizacji, bo bon będzie mógł być zrealizowany do końca 2021 r. Nie trzeba go wydać w te wakacje, nie trzeba go wydać jesienią, można go wydać wiosną przyszłego roku, można go wydać na ferie zimowe. Można go wydać także na przyszłoroczne wakacje

Prezydent wyjaśnił też, że nie będą to pieniądze wypłacane na konto, jak w przypadku programu 500+.

To nie będą pieniądze w gotówce, które będą wędrowały do rodziny i będą mogły być w związku z tym obojętnie na co wydane, bo tak jest z 500 plus. Tutaj będzie inaczej. To są pieniądze, które mają zasilić polską branżę turystyczną i one będą wypłacane podmiotom z branży turystycznej, które z czasem – mamy nadzieję – stworzą katalog bazy turystycznej w Polsce

Zobacz także:

Mieszkania będą tańsze! Czeka nas gwałtowny spadek cen nieruchomości!

To było do przewidzenia. W drugiej połowie roku 2020 mieszkania będą tańsze. I to dużo tańsze. Taką tendencję zapowiedzieli analitycy PKO Banku Polskiego. Czynników na spadek cen nieruchomości w naszym kraju jest dużo.

Opłaca się być lekarzem! Którzy specjaliści zarabiają najwięcej w Polsce

To, że opłaca się być lekarzem jest prawdą znaną od wieków. Jest to zawód prestiżowy, polegający na społecznym zaufaniu, ale także często intratny. Którzy specjaliści lekarscy w Polsce zarabiają najwięcej za pracę w swoim fachu?