Widal.plGospodarkaOpłaca się być lekarzem! Którzy specjaliści zarabiają najwięcej w Polsce?

Opłaca się być lekarzem! Którzy specjaliści zarabiają najwięcej w Polsce?

To, że opłaca się być lekarzem jest prawdą znaną od wieków. Jest to zawód prestiżowy, polegający na społecznym zaufaniu, ale także często intratny. Którzy specjaliści lekarscy w Polsce zarabiają najwięcej za pracę w swoim fachu?

Portal medonet.pl przedstawił pięć najbardziej dochodowych specjalizacji lekarskich w Polsce. Według serwisu najlepsi specjaliści mogą liczyć na zarobki sięgające nawet… 60 tysięcy złotych miesięcznie!

Opłaca się być lekarzem! Którzy specjaliści zarabiają najwięcej w Polsce?

Najbardziej dochodową specjalizacją w Polsce jest okulista. Społeczeństwo coraz częściej zmaga się z problemami ze wzrokiem, ale nie podstawowe badania dają najwięcej korzyści finansowych. Najwięcej zarabiają specjaliści wykonujący skomplikowane operacje oczu. Lekarze operujący jaskrę, zaćmę, krótkowzroczność czy astygmatyzm mogą wyciągnąć w miesiąc nawet… 60 tysięcy złotych!

Drugą dochodową specjalizacją lekarską w naszym kraju jest ortopeda. Lekarz zajmujący się układem kostno-stawowym co prawda w uśrednionym wynagrodzeniu nie wygląda oszałamiająco (średnio ortopedzi w naszym kraju zarabiają około 5000 tysięcy złotych), ale specjaliści pracujący w mniejszych miejscowościach i placówkach prywatnych mogą miesięcznie zarobić nawet 50 tysięcy złotych.

Kolejnymi specjalizacjami, w które najbardziej opłaca się inwestować własną wiedzę są: ortodonci, anestezjolodzy i lekarze medycyny estetycznej. Lekarze zajmujący się prostowaniem zębów i dbaniem o piękny biały uśmiech swoich pacjentów mogą liczyć na zarobki rzędu 20 tysięcy złotych miesięcznie. Anestezjolodzy, którzy często mają najwięcej indywidualnych zadań przy pacjencie (przygotowanie pacjenta do operacji, wykonywanie znieczulenia, monitorowanie parametrów życiowych, podawanie środków znieczulających) z wszystkimi dodatkowymi dyżurami mogą zarobić nawet 40 tysięcy złotych miesięcznie. A lekarze medycyny estetycznej, czyli coraz bardziej popularni chirurdzy plastyczni mogą liczyć na miesięczne zarobki rzędu 15 tysięcy złotych.

Co także na Widal.pl?

Mieszkania będą tańsze! Czeka nas gwałtowny spadek cen nieruchomości!

To było do przewidzenia. W drugiej połowie roku 2020 mieszkania będą tańsze. I to dużo tańsze. Taką tendencję zapowiedzieli analitycy PKO Banku Polskiego. Czynników na spadek cen nieruchomości w naszym kraju jest dużo.

500 złotych na wakacje dla dzieci! Nowy pomysł Andrzeja Dudy!

500 złotych na wakacje dla dzieci. Taki jest najnowszy pomysł Andrzeja Dudy. Aktualny Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej, który ubiega się o drugą kadencję podczas spotkania z mieszkańcami Stalowej Woli zapowiedział nową pomoc dla polskich rodzin.

Kaczyński zaszkodził Dudzie. Mocne słowa posła KO

Jarosław Kaczyński bardzo zaszkodził Andrzejowi Dudzie. Taką tezę przed nadchodzącymi wyborami prezydenckimi postawił poseł Koalicji Obywatelskiej Dariusz Joński. Na co dzień jest bliskim współpracownikiem szefowej Inicjatywy Polska Barbary Nowackiej.