Widal.plGospodarkaMieszkania będą tańsze! Czeka nas gwałtowny spadek cen nieruchomości!

Mieszkania będą tańsze! Czeka nas gwałtowny spadek cen nieruchomości!

To było do przewidzenia. W drugiej połowie roku 2020 mieszkania będą tańsze. I to dużo tańsze. Taką tendencję zapowiedzieli analitycy PKO Banku Polskiego. Czynników na spadek cen nieruchomości w naszym kraju jest dużo.

Mówi się, że już niedługo rynek nieruchomości czeka gwałtowny spadek cen. Przewiduje się, że będzie to różnica nawet o 15 procent w stosunku do tego samego okresu sprzed roku.

Mieszkania będą tańsze!

Na gwałtowny spadek cen mieszań składa się głównie: wzrost bezrobocia, spadek popytu na nieruchomości, pogorszenie sytuacji na rynku wynajmu i ograniczeniu dostępności kredytu mieszkaniowego. Branża mieszkaniowa narzeka także na brak rządowego wsparcia stypulującego rynek nieruchomości.

Wszystko spowodowane jest oczywiście pandemią koronawirusa i dwumiesięcznym zamknięciem wielu gałęzi gospodarki. To przyczyniło się do tego, że ludzie masowo tracili źródło dochodu, a banki zawyżyły wymagania dotyczące przyznania kredytu hipotecznego.

Dodatkowym argumentem sprzyjającym spadkom na rynku nieruchomości są rozpoczęte przez deweloperów budowy. W roku 2021 i 2022 ma być oddanych do użytku rekordowa liczba nowych mieszkań. Chętnych na ich kupno może jednak zabraknąć.

To wszystko spowoduje drastyczny spadek cen na rynku nieruchomości. Najwięcej na tym zyskają najbogatsi obywatele, którzy w czasie recesji będą mogli taniej zakupić nieruchomość, by dalej w nią inwestować. Popyt na mieszkania u obywateli mniej zamożnych spada bowiem z każdym dniem.

Co także na Widal.pl?

500 złotych na wakacje dla dzieci! Nowy pomysł Andrzeja Dudy!

500 złotych na wakacje dla dzieci. Taki jest najnowszy pomysł Andrzeja Dudy. Aktualny Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej, który ubiega się o drugą kadencję podczas spotkania z mieszkańcami Stalowej Woli zapowiedział nową pomoc dla polskich rodzin.

Kaczyński zaszkodził Dudzie. Mocne słowa posła KO

Jarosław Kaczyński bardzo zaszkodził Andrzejowi Dudzie. Taką tezę przed nadchodzącymi wyborami prezydenckimi postawił poseł Koalicji Obywatelskiej Dariusz Joński. Na co dzień jest bliskim współpracownikiem szefowej Inicjatywy Polska Barbary Nowackiej.

Niemiecki dziennik chwali rząd PiS?

Zaskakujący artykuł ukazał się w “Die Welt”. Niemcy pochwalili tam decyzje rządu.