Widal.plPolitykaDuda mocno traci w sondażach! Dogania go Trzaskowski!

Duda mocno traci w sondażach! Dogania go Trzaskowski!

Andrzej Duda mocno traci w sondażach! Poparcie dla urzędującego Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej spada i to w drastycznym tempie. Bardzo blisko prezydenta znajduje się nowy kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski.

Nowy sondaż wyborczy przed wyborami prezydenckimi w Polsce przygotował PBS na zlecenie Gazety Wyborczej. Wyniki tego badania są obiecujące dla kandydata opozycji.

Duda mocno traci w sondażach! W najnowszym dogania go Trzaskowski!

Według badania PBS na Andrzeja Dudę w tej chwili chce głosować około 35 procent respondentów. Na drugim miejscu jest nowy kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski. Może on liczyć na poparcie rzędu 21 procent. Jeśli wybory prezydenckie odbyłyby się dzisiaj, to do drugiej tury przeszliby właśnie Duda i Trzaskowski.

Rafał Trzaskowski zmienił w wyborach na Prezydenta RP kandydatkę Koalicji Obywatelskiej Małgorzatę Kidawę-Błońską. KO z byłą już kandydatką zmierzała do blamażu. W pewnym momencie poparcie dla niej wśród narodu spadło do 2 procent.

Kto na kolejnych miejscach?

Jak natomiast wygląda sprawa z dalszymi miejscami? Trzecią pozycję zajął bezpartyjny Szymon Hołownia. Może on liczyć na 19-procentowe poparcie. To wciąż bardzo blisko kandydata KO Rafała Trzaskowskiego.

Coraz większym poparciem cieszy się natomiast kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak. Na tego kandydata swój głos zdecyduje się oddać 13 procent głosujących.

Na dalszych miejscach jest lider Wiosny – Robert Biedroń, który może liczyć na 8 procent głosów. A także Władysław Kosiniak-Kamysz, którego popiera 5 procent respondentów.

Sondaż PBS został zrealizowany w dniach 19-20 maja na próbie 706 dorosłych Polaków.

Czy powyższy sondaż odzwierciedla również Wasze preferencje polityczne dotyczące nadchodzących wyborów prezydenckich w Polsce?

Co także na Widal.pl?

Rozbił się samolot pasażerski?

Mnóstwo ofiar śmiertelnych. Katastrofa doprowadziła też do pożarów budynków mieszkalnych.

Słynna aktorka nie ma za co żyć?

Artystka przyznała o tym w wywiadzie. Od 2 miesięcy nie zarabia.

Czy grozi nam poważny kryzys?

Tak i to już widać w statystykach. Polacy mają coraz więcej długów, a liderzy mają wielomilionowe zadłużenia!