Widal.plDaniel ObajtekDaniel Obajtek ujawnił swój majątek! Prezes Orlenu ma “Dość pomówień”

Daniel Obajtek ujawnił swój majątek! Prezes Orlenu ma “Dość pomówień”

Daniel Obajtek ujawnił swój majątek a także udostępnił dziennikarzom swoje oświadczenia majątkowe, akty notarialne i umowy kredytowe z ostatnich 20 lat. Co więcej prezes Orlenu chce takie same dokumenty przekazać do weryfikacji Centralnemu Biuru Antykorupcyjnemu.

Takie działanie ma na celu ukazanie, że Obajtek swój majątek zdobył uczciwie. Mężczyzna ma już “dość pomówień”.

Daniel Obajtek ujawnił swój majątek!

Daniel Obajtek ujawnił swój majątek! Prezes Orlenu za pośrednictwem swojego prawnika, mecenasa Macieja Zaborowskiego, umożliwił wczoraj grupie dziennikarzy przejrzenie skanów dokumentów odnośnie finansów Daniela Obajtka. Dziennikarze mieli także możliwość także tej niejawnej dotąd części dokumentacji.

Taki krok był reakcją na publikacje medialne, które podważały źródła pochodzenia majątku Daniela Obajtka. Jak wynika z wypowiedzi Macieja Zaborowskiego przekazane dokumenty jasno ukazują, źródła pieniędzy prezesa Orlenu oraz jego inwestycje. Jak przekazał mecenas reporterowi Polskiego Radia:

Celem było pokazanie, że Pan Daniel Obajtek miał środki na inwestycje. Według wielu ekspertów zresztą nieruchomości są najbardziej stabilnym przedmiotem do inwestowania. Pan Daniel Obajtek, tak jak każdy obywatel, skorzystał ze swojego prawa i wolne środki zainwestował w nieruchomości. Proszę zwrócić uwagę, że duża część tych nieruchomości to grunty położone na terenach, z których Pan Obajtek po prostu pochodzi

Zgodnie z zeznaniami majątkowymi Daniela Obajtka, jego dochód od 1998 do 2020 roku wyniósł prawie 6 milionów 800 tysięcy złotych. Ponad 5 milionów w ciągu ostatnich 4 lat. Obajtek zaciągał także w tym czasie pożyczki, między innymi w banku, na kwotę 800 tysięcy złotych oraz u osoby prywatnej, na kwotę ponad pół miliona złotych. Natomiast kwotę ponad 200 tysięcy złotych otrzymał w darowiznach od rodziny.

Daniel Obajtek inwestował głównie w nieruchomości:

  • jest właścicielem domu w Łebie za 1,7 miliona złotych,
  • budynku w Sasinie za ponad pół miliona złotych
  • działki w Szymonce wartej 600 tysięcy złotych,
  • figuruje także jako współwłaściciel mieszkania w Warszawie, wartego 1,3 miliona złotych.
  • Daniel Obajtek kupił także działki między innymi w rodzinnej Stróży, w Myślenicach, Kopalinie, Lanckoronie, Łężkowicach, Borkowie i Antonowie, o wartości od 5 do 250 tysięcy złotych.

Wszystko się zgadza

Co więcej zgodnie z informacjami zawartymi w dokumentach przekazanych przez kancelarię prawniczą wynika, że Daniel Obajtek w ciągu ostatnich 4 lat zainwestował o około 2 miliony złotych mniej, niż zarobił oraz pożyczył.

Reprezentujący Daniela Obajtka mecenas Maciej Zaborowski poinformował także, że będą składane pozwy wobec autorów artykułów, które sugerowały, że Daniel Obajtek w ciągu swojej kariery dopuścił się nadużyć finansowych.

Ze smutkiem muszę powiedzieć, bo sam jestem zwolennikiem mediacji i ugód, że wszystko wskazuje na to, że w wielu procesach będę występował przeciwko osobom, które niesłusznie pomawiały Pana Daniela Obajtka. Teraz, po upublicznieniu tych materiałów, [te osoby] powinny publicznie przeprosić – zaznaczył Maciej Zaborowski.

Co jeszcze na WIDAL.PL?

PO oszukało wyborców? Borys Budka o obietnicach: To było pod wpływem emocji

PO oszukało wyborców? Przewodniczący Platformy Obywatelskiej będącej kołem napędowym opozycji w Polsce udzielił wywiadu Gazecie Wyborczej, w której tłumaczył się z… niespełnionych obietnic.

Walduś Kiepski prosi o pomoc! Aktor zmienił się nie do poznania

Walduś Kiepski czyli Bartosz Żukowski postanowił zaapelować do narodu prosi o pomoc. Aktor zaangażował się w bardzo ważną akcję społeczną i nagrał filmik, który został udostępniony w sieci.

Robert Lewandowski został odznaczony przez prezydenta Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski!

Robert Lewandowski został odznaczony przez prezydenta Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Wczoraj dla piłkarza był wielki dzień.