Widal.plAndrzej DudaCząstkowe wyniki wyborów. Andrzej Duda powiększa przewagę!

Cząstkowe wyniki wyborów. Andrzej Duda powiększa przewagę!

Cząstkowe wyniki wyborów różnią się od tych, które podano według badania exit poll. Andrzej Duda powiększył swój wynik o parę procent. Dzięki temu zwiększył wyraźnie swoją przewagę nad Rafałem Trzaskowskim.

To dla niego będzie dobry prognostyk przed zbliżającą się 2 turą wyborów, która odbędzie już za niecałe 2 tygodnie. W niedługim czasie powinniśmy usłyszeć pełne oficjalne wyniki wyborów.

Cząstkowe wyniki wyborów zmieniają sytuację

Cząstkowe wyniki wyborów zmieniają obraz sytuacji politycznej w kraju. Andrzej Duda obecnie ma 45,24 proc., w exit poll 41,8 proc., to ponad 3-punktowa różnica. Na drugim miejscu jest Rafał Trzaskowski, któremu spadło z 30,4% proc. na 28,92 proc. głosów. Na podium znalazł się również Szymon Hołownia, kandydat niezależny, którego poparcie nieznacznie wzrosło do 13,69 proc. Czwarte miejsce zajął kandydat prawicowy – Krzysztof Bosak. Poseł Konfederacji zdobył 6,79 proc. zamiast 7,5 proc.

Druga tura odbędzie się za dwa tygodnie

Andrzej Duda wraz z Rafałem Trzaskowskim zmierzą się w drugiej turze wyborów już 12 lipca. To wtedy będziemy wybierać kolejnego prezydenta Polski. Czy Polacy postanowią zostawić przedstawiciela PiS na stanowisku głowy państwa na kolejne 5 lat, czy jednak to Rafał Trzaskowski pokrzyżuje szyki partii Jarosława Kaczyńskiego? Przekonamy się już 12 lipca.

Sondaże prezydenckie do tej pory pokazują niewielką przewagę Andrzeja Dudy. 47% do 45% na korzyść urzędującego prezydenta. Pozostaje 8% wyborców niezdecydowanych, którzy mogą zaważyć na ostatecznym wyniku.

Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski będą musieli powalczyć o wyborców Krzysztofa Bosaka. Możemy się spodziewać teraz obietnic wyborczych związanych z obniżaniem podatków, ponieważ kandydat Konfederacji na tym oparł swój program wyborczy.

Zobacz także:

Pierwsze wyniki sondaże po ciszy wyborczej

Andrzej Duda wygrywa pierwszą turę wyborów prezydenckich. Tuż za nim uplasował się kandydat Koalicji Obywatelskiej- Rafał Trzaskowski. To właśnie ci kandydaci zmierzą się ze sobą 12 lipca w drugiej turze wyborów.

Strażnicy miejscy zrywali plakaty wyborcze. Zostali zatrzymani przez policję

W Wałbrzychu doszło do kuriozalnej sytuacji, w której to strażnicy miejscy zrywali plakaty wyborcze konkretnego kandydata. Złamali oni tym samym zasady ciszy wyborczej. W związku z nieprzestrzeganiem prawa, zostali zatrzymani przez policję.

Skończyła się cisza wyborcza. Czego nie można było robić?

Od północy w sobotę trwała cisza wyborcza. Polacy szykowali się do dzisiejszych wyborów prezydenckich, które trwały od godz. 7:00 do 21:00. Do końca wyborów nie można było agitować na rzecz kandydatów. Czego konkretnie nie można było robić?