Widal.plAndrzej DudaAndrzej Duda rozmawiał przez odłączony telefon? Wszelkie wątpliwości rozwiewa rzecznik

Andrzej Duda rozmawiał przez odłączony telefon? Wszelkie wątpliwości rozwiewa rzecznik

Andrzej Duda rozmawiał przez odłączony telefon? Zdjęcie prezydenta krąży po Internecie i stało prawdziwym hitem. Internautom od razu udało się zauważyć, że Andrzej Duda prowadził rozmowę przez telefon z odpiętym kablem.

Od razu pojawiła się dyskusja na temat tego, jak prezydentowi RP udało się zadzwonić przez taki aparat. Niektórzy uważają, że jest to fakt news i że zdjęcie jest fałszywe. Dlatego też sprawę skomentował rzecznik prasowy prezydenta.

Andrzej Duda rozmawiał przez odłączony telefon?

Andrzej Duda rozmawiał przez odłączony telefon? Na oficjalnej stronie Kancelarii Prezydenta, wczoraj ukazało się zdjęcie Andrzeja Dudy w trakcie prowadzenia rozmowy telefonicznej z królem Jordanii, Abdullahem II. Prezydent RP chciał złożyć gratulację królowi z okazji przypadającej 11 kwietnia setnej rocznicy powstania kraju.

Dodatkowo Andrzej Duda chciał złożyć przywódcy Jordanii życzenia na przyszłość. Co więcej zgodnie z komunikatem okazuje się, że rozmowa przebiegła w bardzo miłej atmosferze i była źródłem nowych postanowień. Dodatkowo Król Abdullah zadeklarował, że w przyszłości odwiedzi Warszawę.

Rozmowa się odbyła czy wszystko zostało wymyślone?

Gdy rozmowa dobiegła końca, na oficjalnej stronie kancelarii prezydenta pojawiło się zdjęcie rozmawiającego Andrzeja Dudy. Czujni Internauci zauważyli od razu, że telefon przez który była prowadzona rozmowa był odłączony. Fakt, że telefon nie posiada kabla łączącego z siecią od razu stał się tematem spekulacji, że do rozmowy wcale nie doszło. Sprawę postanowił skomentować prezydencki rzecznik Błażej Spychalski, pod jednym z wpisów:

Prezydent rozmawia z królem Jordanii w maseczce. Przez niepodłączony telefon. Czy TAM ktoś myśli?

Co więcej rzecznik dał jasno do zrozumienia, że wspomniany przez niego komentarz to nic innego jak fake news.

Po pierwsze tego typu rozmowy przeprowadza się wspólnie ze współpracownikami przebywającymi w tym samym pomieszczeniu. Stąd maseczka. Co do drugiego ‘newsa’ to może trudno to sobie wyobrazić, ale ten telefon może być także podłączony do linii z boku aparatu.

Dodatkowo ma także pewności czy zdjęcie nie zostało wykonane przed rozmową lub po jej zakończeniu.

Co jeszcze na WIDAL.PL?

Skromne obchody rocznicy smoleńskiej. Rzeczniczka PiS zapowiedziała jak to będzie wyglądać

Skromne obchody rocznicy smoleńskiej z pewnością będą takie ze względu na panującą sytuację w kraju i na pogarszającą się sytuacją w kraju. Liczba osób zakażonych Covid-19 ciągle rośnie w związku z czym wciąż nie wiadomo czy po 9 kwietnia nastąpi luzowanie obostrzeń.

Światowe zadłużenie ze względu na panująca pandemię koronawirusa wciąż rośnie. Czego jeszcze możemy się spodziewać?

Światowe zadłużenie ze względu na panująca pandemię koronawirusa wciąż rośnie. Już w pierwszym kwartale 2021 roku można było zaobserwować na świecie wzrost zadłużenia.

Krzysztof Krawczyk nie żyje! Kondolencje Andrzeja Dudy mocno krytykowane przez Internautów

Krzysztof Krawczyk nie żyje. O tej smutnej wiadomości poinformowano wczoraj. Jeden z najpopularniejszych muzyków i piosenkarzy w Polsce zmarł w wieku 74 lat.