Widal.plSpołeczeństwo9-miesięczne dziecko przestało oddychać. Liczyła się każda chwila

9-miesięczne dziecko przestało oddychać. Liczyła się każda chwila

9-miesięczne dziecko przestało oddychać. Przejeżdżający policjant zauważył jak na ulicy stoi roztrzęsiona kobieta trzymająca na rękach syna. Policjant ustalił, że chłopiec nie oddycha i przystąpił do udzielenia pomocy medycznej.

Liczyła się każda chwila. Dziecko było w poważnym stanie. Policjant wezwał na miejsce pogotowie ratunkowe i przekazał dziecko wyspecjalizowanym służbom medycznym.

9-miesięczne dziecko potrzebowało pomocy

Do zdarzenia doszło około godziny 14.30 w Słupsku na ulicy Anny Łajming. Funkcjonariusz z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku jadąc samochodem, na jezdni zauważył zapłakaną i wołającą o pomoc kobietę.

Okazało się, że jej 9-miesięczne dziecko przestało oddychać. Policjant pochylił dziecko głową ku dołowi i klepiąc po plecach, próbował odblokować drogi oddechowe. Szczęśliwie po chwili powróciły czynności życiowe u dziecka.

Sprawę opisał brat chłopca

Na jednym z profili facebookowych pojawiły się podziękowania dla bohaterskiego policjanta.

Chciałbym wraz z rodziną podziękować funkcjonariuszowi policji który dziś 8 października o godzinie 14:30 na ulicy Anny Łajming udzielił szybkiej i skutecznej pierwszej pomocy mojemu 9 miesięcznemu bratu który dostał drgawek i stracił oddech. Dziękuję że przed przyjazdem pogotowia zrobił Pan coś wielkiego i go uratował jest Pan po prostu bohaterem. Chcielibyśmy podziękować na spokojnie gdyż wtedy byliśmy w ogromnym stresie i szoku. Jeśli Pan to czyta proszę o kontakt przez administratora. Pozdrawiam

"Witam chciałbym wraz z rodziną podziękować funkcjonariuszowi policji który dziś 8 października o godzinie 14:30 na…

Opublikowany przez Aktualny Spotted Słupsk Czwartek, 8 października 2020

Policjant postanowił odpisać na podziękowania, pozostając wyjątkowo skromnym.

Dziękuję bardzo, jednak myślę że każdy z Nas zrobiłby to samo w moim przypadku

Zobacz także:

Od dzisiaj maseczki obowiązkowe w przestrzeni publicznej! Jakie kary grożą za chodzenie bez niej?

Od dzisiaj maseczki zakrywające usta i nos są obowiązkowe w przestrzeni publicznej! Wynika to z wprowadzenia przez rządu strefy żółtej na cały kraj. Za nieprzestrzeganie przepisów grożą surowe kary.

Michel Moran trafił do więzienia. Poręczył za niego Aleksander Kwaśniewski?

Michel Moran trafił do więzienia. Ulubieniec Polaków trafił za kratki. Wydaje się, że nikt kto ogląda TVN i jest na bieżąco z osoba kucharza nie podejrzewałby go o taki czyny.

Zamknięcie szkół 20 października? Ministerstwo zabrało głos w sprawie

Zamknięcie szkół 20 października. W ostatnim czasie właśnie taka informacja pojawiła się w mediach. Decyzja o zamknięciu szkół w czasie gdy dzienny przyrost zakażeń przekracza kilka tysięcy jest kolejnym, nieuniknionym krokiem.