Widal.plKoronawirusOd dzisiaj maseczki obowiązkowe w przestrzeni publicznej! Jakie kary grożą za chodzenie bez niej?

Od dzisiaj maseczki obowiązkowe w przestrzeni publicznej! Jakie kary grożą za chodzenie bez niej?

Od dzisiaj maseczki zakrywające usta i nos są obowiązkowe w przestrzeni publicznej! Wynika to z wprowadzenia przez rządu strefy żółtej na cały kraj. Za nieprzestrzeganie przepisów grożą surowe kary.

Polska od dzisiaj, tj. od soboty 10 października w całości znalazła się w strefie żółtej zagrożenia epidemią koronawirusa SARS-CoV-2. Codzienne rekordy zarażeń zmusiły rządzących do drastycznych ruchów związanych z codziennym funkcjonowaniem obywateli.

Od dzisiaj maseczki obowiązkowe w przestrzeni publicznej! Jakie kary grożą za chodzenie bez niej?

Maseczki ochronne trzeba nosić wszędzie, poza miejscem zamieszkania. Dotyczy to nie tylko sklepów, komunikacji miejskiej, placówek kulturalnych, ale także chodzenia po ulicy. Za nieprzestrzeganie przyjętych przepisów grozi mandat do 500 złotych.

Osoby, które ze względów zdrowotnych nie mogą nosić maseczki, na wezwanie policjantów będą musiały okazać stosowne zaświadczenie lekarskie zwalniające z obowiązku ich noszenia.

W Polsce ruszają także działania policjantów, którzy maja kontrolować społeczeństwo. Na początku policjanci będą podchodzić do sprawy z wyrozumiałością i upominać o obowiązku noszenia maseczek, ale z czasem mandaty będą się sypały. Osoby, które będą agresją reagować na uwagi funkcjonariuszy policji, z miejsca będą karane mandatem.

My z tego miejsca także zachęcamy do noszenia maseczek, bo tylko one mogą uchronić nas przed zarażeniem się koronawirusem.

Co także na WIDAL.PL?

Michel Moran trafił do więzienia. Poręczył za niego Aleksander Kwaśniewski?

Michel Moran trafił do więzienia. Ulubieniec Polaków trafił za kratki. Wydaje się, że nikt kto ogląda TVN i jest na bieżąco z osoba kucharza nie podejrzewałby go o taki czyny.

Zamknięcie szkół 20 października? Ministerstwo zabrało głos w sprawie

Zamknięcie szkół 20 października. W ostatnim czasie właśnie taka informacja pojawiła się w mediach. Decyzja o zamknięciu szkół w czasie gdy dzienny przyrost zakażeń przekracza kilka tysięcy jest kolejnym, nieuniknionym krokiem.

Mężczyzna przebrany za Jana Pawła II chodził po wadowickim rynku. Ludzie padali na kolana?

Mężczyzna przebrany za Jana Pawła II chodził po wadowickim rynku. Niektórzy myśleli, że to cud. Inni że zjawa jeszcze inni bez zastanowienia padali na kolana.