Widal.plSpołeczeństwo500 złotych mandatu dla właścicieli psów. Nowe zasady wchodzą w życie już od kwietnia

500 złotych mandatu dla właścicieli psów. Nowe zasady wchodzą w życie już od kwietnia

500 złotych mandatu dla właścicieli psów w parkach ale i na podwórkach. Już od dzisiaj czyli od kwietnia w życie wchodzą nowe przepisy. Zgodnie z rozporządzeniem można otrzymać bardzo wysoką karę.

Za co można otrzymać karę i co uległo zmianie?

500 złotych mandatu dla właścicieli psów

500 złotych mandatu dla właścicieli psów już od 10 kwietnia musza mieć się na baczności. To właśnie wtedy wejdzie w życie rozporządzenie z 26 marca 2021 r. Dokładnie chodzi o zmianę wysokości grzywien za niektóre wykroczenia. Szczególnie chodzi o surowsze kary dla właścicieli, którzy nie pilnują swoich czworonogów i pozostawiają je niezabezpieczone.

Jak podkreśliła w swojej wypowiedzi Kamila Siedlarz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Żorach w rozmowie z portalem money.pl.

Psy w miejscach publicznych muszą być zawsze pod opieką człowieka i być wyprowadzane na smyczy, nawet jeśli właściciel zna psychikę swojego podopiecznego i potrafi wymóc na nim bezwzględne posłuszeństwo. To tylko zwierzę i nigdy nie można do końca przewidzieć, jak w danej sytuacji się zachowa.

Zaskakująco wysokie kary

  • Za niezachowanie tzw. zwykłej lub nakazanej staranności przy utrzymaniu zwierzęcia, będzie groził mandat karny do 250 zł. Dokładnie chodzi o karę dla właściciela psa którego podopieczny jest łagodny, ale biega bez smyczy poza ogrodzeniem domu lub w miejscu publicznym.
  • Do 500 zł dla tych osób, które sprowadzą zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi. Szczególnie chodzi o właścicieli psów rasy niebezpiecznej bez wymaganego zezwolenia. Również taka kara będzie dla tych, którzy wyprowadzają zwierzę na spacer bez kagańca. Na baczności muszą mieć się też osoby, które przewożą zwierzę bez odpowiedniego zabezpieczenia w środkach komunikacji publicznej. Co ciekawe dotyczy to też właściciela posesji, który trzyma psa o agresywnym usposobieniu na podwórku bez ogrodzenia lub pozostawia go bez opieki w miejscu publicznym.

Co jeszcze na WIDAL.PL?

Zablokowano odcinki SpongeBoba! Powodem są nieodpowiednie treści dla dzieci

Zablokowano odcinki SpongeBoba! Dwa odcinki bajki „SpongeBob Kanciastoporty” nie są już dostępne na platformach Paramount+ i Amazon z powodu nieodpowiednich treści.

Kryzys klimatyczny ‘winny’ wczesnemu rozkwitowi sakury! Kwiaty pojawiły się za wcześnie!

Kryzys klimatyczny ‘winny’ wczesnemu rozkwitowi sakury! Szczytowy rozkwit nastąpił 26 marca w Kioto, a eksperci twierdzą, że winny jest wpływ globalnego ocieplenia.

Nike pozywa MSCHF za ‘Buty Szatana’!

Nike pozywa MSCHF za ‘Buty Szatana’! Firma pozywa nieautoryzowane „buty szatana”, za którymi stoi małe przedsiębiorstwo z Brooklynu. Jednak sprzedaż 666 par zmodyfikowanych butów Nike Air Max 97 jako „Buty Szatana” we współpracy z raperem Lil Nas X nie przejdzie bez echa.