Widal.plŚwiatKryzys klimatyczny ‘winny’ wczesnemu rozkwitowi sakury! Kwiaty pojawiły się za wcześnie!

Kryzys klimatyczny ‘winny’ wczesnemu rozkwitowi sakury! Kwiaty pojawiły się za wcześnie!

Kryzys klimatyczny ‘winny’ wczesnemu rozkwitowi sakury! Szczytowy rozkwit nastąpił 26 marca w Kioto, a eksperci twierdzą, że winny jest wpływ globalnego ocieplenia.

Słynne japońskie kwiaty wiśni osiągnęły swój szczyt rozkwitu o wiele wcześniej, niż kiedykolwiek to odnotowano w formalnych zapisach, które rozpoczęły się prawie 70 lat temu. Eksperci twierdzą, że prawdopodobną przyczyną jest kryzys klimatyczny.

Kwitnienie osiągało swój szczyt w kwietniu, zbiegając się z początkiem nowego roku szkolnego i biznesowego. Jednak pączki zaczęły rozkwitać wcześniej, a teraz kwiaty w większości znikają przed pierwszym dniem szkoły.

Kryzys klimatyczny ‘winny’ wczesnemu rozkwitowi sakury!

W tym roku szczyt rozkwitu nastąpił 26 marca w starożytnej stolicy Kioto. To najwcześniej od czasu, gdy Japońska Agencja Meteorologiczna rozpoczęła zbieranie danych w 1953 r. Dodatkowo, rozkwit nastąpił 10 dni przed ustaloną średnią z ostatnich 30 lat. Podobne rekordy padły w tym roku w kilkunastu miastach w całej Japonii.

Niektórzy twierdzą, że jest to najwcześniejszy szczytowy rozkwit w historii. Choć podstawę tych twierdzeń tworzą zapisy z dokumentów historycznych, pamiętników i tomików poezji z Kioto.

Yasuyuki Aono, naukowiec ds. środowiska z prefektury Osaki, który śledzi takie dokumenty, powiedział, że najwcześniejsze rozkwity, które znalazł przed tym rokiem, miały miejsce 27 marca w latach 1612, 1409 i 1236.

Możemy powiedzieć, że jest to najprawdopodobniej spowodowane wpływem globalnego ocieplenia.

Powiedział Shunji Anbe, urzędnik z wydziału obserwacji w Japońskiej Agencji Meteorologicznej.

Agencja śledzi 58 „wzorcowych” drzew wiśni w całym kraju. W tym roku 40 z nich osiągnęło już swój szczytowy rozkwit, a 14 zrobiło to w rekordowym czasie. Drzewa jednak zwykle kwitną przez około dwa tygodnie, od pierwszego pąka do wszystkich opadających płatków.

Drzewa wiśni są wrażliwe na zmiany temperatury, a czas ich kwitnienia może dostarczyć cennych danych do badań zmian klimatu.

Mówi Anbe.

Według danych agencji, średnia temperatura w marcu w Kioto wzrosła do 10,6 ° C (51,1 ° F) w 2020 roku z 8,6 ° C w 1953 r. Jak dotąd średnia tegoroczna temperatura w Japonii w marcu wynosiła 12,4 ° C.

Sakura od wieków wywiera głęboki wpływ na kulturę Japonii i jest regularnie wykorzystywana w poezji i literaturze, a ich kruchość jest postrzegana jako symbol życia, śmierci i odrodzenia.

Co jeszcze na WIDAL.PL?

Mieszkańcy Filipin zadziwiają! Nietypowa forma potwierdzenia odebrania przesyłki!

Mieszkańcy Filipin zadziwiają! Filipińczycy przenoszą dowód odbioru przesyłki od kuriera na inny poziom!

Znany raper promuje satanizm? Zrobił buty z liczbą 666 i pentagramem

Niedawno słynny raper Lil X Nas stworzył swoją kolekcję butów. Efektem pracy rapera stworzonego na bazie butów Nike jednak bez współpracy z marką będzie obuwie inspirowane satanizmem. Buty Szatana wchodzą na rynek już niedługo bo 29 marca 2021 roku.

Sześcioletnia dziewczynka mieszkała w zaśmieconym domu z kotami! Reagowała na ‘kici-kici’!

Sześcioletnia dziewczynka mieszkała w zaśmieconym domu z kotami! Rosyjska policja znalazła dziewczynkę, która była bardziej wychowywana przez koty niż matkę! Ta porzuciła dziecko twierdząc, że jest agresywne i oddała je pod opiekę przyjacielowi.