Widal.plŚwiatNike pozywa MSCHF za ‘Buty Szatana’!

Nike pozywa MSCHF za ‘Buty Szatana’!

Nike pozywa MSCHF za ‘Buty Szatana’! Firma pozywa nieautoryzowane „buty szatana”, za którymi stoi małe przedsiębiorstwo z Brooklynu. Jednak sprzedaż 666 par zmodyfikowanych butów Nike Air Max 97 jako „Buty Szatana” we współpracy z raperem Lil Nas X nie przejdzie bez echa.

MSCHF rozpoczęła sprzedaż 666 par butów – każda para kosztowała 1018 dolarów – w poniedziałek jako kontynuacja linii butów Jesus, które zawierały wodę święconą. Sprzedały się w mniej niż minutę.

Nike pozywa MSCHF za ‘Buty Szatana’!

W niedzielnym oświadczeniu Nike można przeczytać.

Nie mamy związku z Little Nas X ani MSCHF. Firma Nike nie zaprojektowała ani nie wypuściła tych butów i nie popieramy ich.

W poniedziałek Nike pozwał MSCHF do amerykańskiego Sądu Okręgowego w związku z butami.

Nieautoryzowane buty szatana MSCHF mogą spowodować zamieszanie i rozmycie oraz stworzyć błędny związek między produktami MSCHF a Nike. Decyzje dotyczące produktów oznaczonych „swoosh” należą do Nike, a nie do stron trzecich, takich jak MSCHF. Nike żąda, aby sąd natychmiast i na stałe powstrzymał MSCHF przed realizacją wszystkich zamówień dotyczących jej nieautoryzowanych Butów Szatana.

Komisja ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich nie odpowiedziała od razu czy pojawiły się obawy lub kwestie prawne związane ze sprzedażą butów.

The Satan Shoes to efekt współpracy MSCHF i rapera Lil Nas X, po wydaniu teledysku do piosenki „Montero (Call Me by Your Name)”.

Buty opatrzone są brązową zawieszką w kształcie pentagramu i nadrukowanym napisem „Lucas 10:18”. To nawiązanie do biblijnego fragmentu, który mówi: „Widziałem szatana spadającego jak błyskawica z nieba”.

Sarkastycznie odpowiadając na wrzawę w mediach społecznościowych na temat butów, Lil Nas X opublikował w niedzielę na YouTube film zatytułowany „Lil Nas X przeprasza za Buty Szatana”. Jednak to, co wydaje się być przeprosinami, przerywa dość kontrowersyjny fragment wcześniej wspomnianego teledysku.

Co jeszcze na WIDAL.PL?

Znany raper promuje satanizm? Zrobił buty z liczbą 666 i pentagramem

Niedawno słynny raper Lil X Nas stworzył swoją kolekcję butów. Efektem pracy rapera stworzonego na bazie butów Nike jednak bez współpracy z marką będzie obuwie inspirowane satanizmem. Buty Szatana wchodzą na rynek już niedługo bo 29 marca 2021 roku.

Kryzys klimatyczny ‘winny’ wczesnemu rozkwitowi sakury! Kwiaty pojawiły się za wcześnie!

Kryzys klimatyczny ‘winny’ wczesnemu rozkwitowi sakury! Szczytowy rozkwit nastąpił 26 marca w Kioto, a eksperci twierdzą, że winny jest wpływ globalnego ocieplenia.

Zakaz palenia na balkonie. Co na to Polacy? Od kiedy miałby wejść w życie?

Zakaz palenia na balkonie to kolejny pomysł na wprowadzenie nowych ograniczeń. Okazuje się, że pomysł ten ma tyle samo zwolenników co i przeciwników.