Widal.plŚwiatZablokowano odcinki SpongeBoba! Powodem są nieodpowiednie treści dla dzieci

Zablokowano odcinki SpongeBoba! Powodem są nieodpowiednie treści dla dzieci

Zablokowano odcinki SpongeBoba! Dwa odcinki bajki „SpongeBob Kanciastoporty” nie są już dostępne na platformach Paramount+ i Amazon z powodu nieodpowiednich treści.

Jeden z odcinków „Kwarantined Crab” z 12. sezonu serialu koncentruje się na historii wirusa w Bikini Dolnym.

Zdecydowaliśmy się nie emitować tego programu ze względu na drażliwe kwestie związane z globalną pandemią w świecie rzeczywistym.

Przekazał stacji CNN Businees rzecznik Nickelodeon.

Zablokowano odcinki SpongeBoba!

W odcinku inspektor zdrowia przychodzi do Krusty Krab i znajduje w restauracji przypadek „Clam Flu”. Po tym odkryciu inspektor zdrowia poddaje mieszkańców Bikini Dolnego kwarantannie, dlatego postacie stają się niespokojne. Ci, którzy mają wirusa, są odrzucani i wrzucani do zamrażarki.

Usunięcie „Kwarantannowego kraba” nastąpiło w okresie wzmożonej anty-azjatyckiej przemocy w Stanach Zjednoczonych. Fabuła odcinka odzwierciedla uczucia zwiększonej izolacji i nienawiści, których wiele społeczności azjatyckich doświadczyło od czasu wybuchu pandemii Covid-19. Światowa Organizacja Zdrowia apeluje do unikania określeń takich jak „chiński wirus”. Mogą też wywołać negatywną reakcję na ludzi pochodzenia azjatyckiego, chociaż były prezydent Donald Trump wielokrotnie ignorował takie apele.

Inny odcinek – „Skorupiaki w średnim wieku” – jest poza obrotem od 2018 roku. W nim SpongeBob, Patrick i Pan Krab włamują się do domu starszej kobiety i kradną jej bieliznę.

Ustaliliśmy, że niektóre elementy historii nie są odpowiednie dla dzieci.

Mówi rzecznik Nickelodeon.

Co jeszcze na WIDAL.PL?

Klaudia Halejcio wkrótce zostanie mamą. Wcześniej jednak prosi o pomoc w wyborze imienia dla córki!

Klaudia Halejcio wkrótce zostanie mamą. Jakiś czas temu ta radosną nowinę przekazała za pośrednictwem mediów społecznościowych. Później podzieliła się z Interanutami jaka będzie płeć jej pierwzego dziecka.

Kryzys klimatyczny ‘winny’ wczesnemu rozkwitowi sakury! Kwiaty pojawiły się za wcześnie!

Kryzys klimatyczny ‘winny’ wczesnemu rozkwitowi sakury! Szczytowy rozkwit nastąpił 26 marca w Kioto, a eksperci twierdzą, że winny jest wpływ globalnego ocieplenia.

Nike pozywa MSCHF za ‘Buty Szatana’!

Nike pozywa MSCHF za ‘Buty Szatana’! Firma pozywa nieautoryzowane „buty szatana”, za którymi stoi małe przedsiębiorstwo z Brooklynu. Jednak sprzedaż 666 par zmodyfikowanych butów Nike Air Max 97 jako „Buty Szatana” we współpracy z raperem Lil Nas X nie przejdzie bez echa.