Widal.plKoronawirusZmarły bliźniaczki zarażone koronawirusem!

Zmarły bliźniaczki zarażone koronawirusem!

Zmarły bliźniaczki zarażone koronawirusem! Tragiczne wieści dotarły do nas z Wielkiej Brytanii, a dokładnie z Southampton, gdzie obie pracowały.

Śmierć bliźniaczek potwierdziła stacja BBC. Obie zostały zarażone koronawirusem i zmarły w wyniku powikłań spowodowanych chorobą COVID-19.

Zmarły bliźniaczki zarażone koronawirusem!

Katy i Emma to bliźniaczki, które pracowały w szpitalu dziecięcym w Southampton w Wielkiej Brytanii. Od kilkunastu dni zmagały się z powikłaniami po zarażeniu się koronawirusem i rozwinięciu choroby COVID-19. Jedna z nich zmarła we wtorek, druga w piątek.

Najpierw z tego świata odeszła Katy, potem dołączyła do niej Emma. Kobiety miały 37 lat. Jak podaje stacja BBC powołując się na siostrę bliźniaczek – Zoe, Katy i Emma mieszkały razem i przez całe życie były sobie bardzo blisko. Jak powiedziała: razem na świat przyszły i razem z niego odeszły.

Szpital w Southampton wyraził ubolewanie nad śmiercią kobiet, które były wzorowymi pracownicami i pogodnymi osobami.

Ich marzeniem było pomaganie innym

Katy i Emma od zawsze angażowały się we wszelkiego rodzaju pomoc. Pomaganie innym było ich celem i marzeniem życiowym. Oddały się pielęgniarstwu i pomagały tym, którzy pomocy najbardziej potrzebują – chorym.

Obie kobiety były wzorowymi pracownicami. Pacjenci je uwielbiali, a one same tryskały pozytywną energią. Całe Southampton ubolewa nad stratą bliźniaczek.

Koronawirus w Wielkiej Brytanii

Wielka Brytania zmaga się z poważnymi problemi spowodwanymi pandemią koronawirusa. W królestwie jest już ponad 20 tysięcy ofiar śmiertelnych. Wielka Brytania jest także piątym krajem na świecie pod względem liczby zachorowań na koronawirusa.

Gorzej wyniki wypadają tylko we Włoszech, Hiszpanii i Francji, gdzie liczby te są wyższe. Wielka Brytania robi co może, by zahamować pandemię koronawirusa, ale tamtejsze społeczeństwo niestety bagatelizuje zagrożenie i część z nich nie przestrzega zalecanych czynności.

Ilu zarażonych koronawirusem w Polsce?

Dzisiaj podano aktualizację w liczbie zachorowań na koronawirusa. Liczba zgonów przekroczyła już pół tysiąca!

Do kiedy będą zamknięte szkoły?

Rząd w końcu zadecydował kiedy uczniowie i studenci wrócą do szkoły. Ogłoszono też terminy matur i egzaminu 8-klasisty.

Kiedy zostaną otwarte galerie handlowe i salony fryzjerskie?

Dzięki nieoficjalnych informacji poznaliśmy datę otwarcia galerii handlowych. Otworzą się wtedy również salony kosmetyczne i fryzjerskie.