Widal.plGospodarkaWiemy kiedy pójdziemy do fryzjera i galerii! Jest nieoficjalna data!

Wiemy kiedy pójdziemy do fryzjera i galerii! Jest nieoficjalna data!

Kiedy pójdziemy do fryzjera i galerii? Kraj w dobie pandemii koronawirusa SARS-CoV 2 został zastopowany i wszyscy czekamy na kolejne działania rządu dotyczące odmrożenia gospodarki. Wygląda jednak na to, że wiemy, kiedy zostaną otwarte galerie i salony fryzjerskie.

Do dużych galerii handlowych, które aktualnie w większości są pozamykane, będziemy mogli wrócić już całkiem niedługo!

Kiedy pójdziemy do fryzjera i galerii?

Dziennik Rzeczpospolita powołując się na własne źródła ustalił, że pierwsze galerie handlowe w Polsce zostaną otwarte 18 maja. Wiadomość ta pochodzi od informatorów związanych bezpośrednio z galeriami, które poinformowały swoich pracowników o planowanym wznowieniu działalności handlowej.

Mamy tutaj na myśli informacje pochodzące z galerii: Wola w Warszawie, Bielany we Wrocławiu czy Galerii Madison w Gdańsku.

Wznowienie działalności handlowej w galeriach ma być poważnym bodźcem do napędzania gospodarki po wstrzymaniu jej działalności ze względu na pandemię koronawirusa.

Rusza III etap odmrażania gospodarki?

Jeśli informacja podana przez Rzeczpospolitą okaże się prawdziwa, to będzie to oznaczać, że rząd zaczyna III etap odmrażania gospodarki. W tym właśnie etapie umiejscowiono otwarcie sklepów w galeriach handlowych. Obok nich działalność mają wznowić także salony fryzjerskie i kosmetyczne.

Do życia społecznego mają także wrócić wydarzenia sportowe do 50 osób (na razie bez udziału publiczności) czy otwarte zostaną żłobki i przedszkola.

Jednocześnie informacja o otwarciu galerii handlowych oraz salonów fryzjerskich i kosmetycznych sugeruje, że wcześniej zostanie uruchomiony II etap odmrażania gospodarki. A w nim znajduje się otwarcie sklepów budowlanych w weekendy oraz wznowienie działalności hoteli i instytucji kultury.

Cztery etapy znoszenia ograniczeń - Lokalna24.pl - Portal ...

Najbardziej ucierpi branża fitness

Najgorsze informacje czekają branżę fitness oraz salony masażu i solaria, a także kina i teatry. Według planu odmrażania gospodarki opublikowanego przez rząd zostaną one otwarte dopiero w IV etapie. Jego data wejścia w życie nie jest podana nawet w przybliżeniu.