Widal.plKoronawirusZasady kwarantanny ulegną zmianie. Co nowego tym razem?

Zasady kwarantanny ulegną zmianie. Co nowego tym razem?

Zasady kwarantanny ulegną zmianie. Zmiany te zapowiedział minister zdrowia na poniedziałkowej konferencji prasowej.

Oprócz informacji dotyczących zmiany zasad odbywania izolacji padły obietnice pod adresem personelu medycznego. Puste słowa czy światełko w tunelu?

Zasady kwarantanny- nowe wytyczne przedstawione podczas konferencji

Zasady kwarantanny ulegną zmianie. Obecnie panująca sytuacji w kraju nie jest łatwa. W ostatnim czasie w rządzie trwają dyskusje odnośnie sytuacji epidemicznej, niewydolnej służby zdrowia. Poruszony został także temat obrażanych i lekceważonych od lat lekarzy, którym zresztą już minister Jacek Sasin zdążył zarzucić złą wolę i miganie się od obowiązków.

Adam Niedzielski, minister zdrowia wyciągnął rękę w stronę lekarzy bez której w obecnej sytuacji kraj nie jest sobie w stanie poradzić. Dodatkowo zaproponował wiele możliwych opcji, które mogą świadczyć o zmianie podejścia rządzących co do służby zdrowia.

Minister stwierdził, że:

To nie łóżka leczą, to personel. Chciałem bardzo podziękować i nisko się ukłonić lekarzom, ratownikom, pielęgniarkom, diagnostom, którzy poświęcają cały swój czas na to, żeby jak najbardziej skutecznie przeciwstawić się temu niebezpieczeństwu.

Minister zdrowia obiecał także dodatek wynoszący 100 proc. wynagrodzenia z tytułu zwalczania COVID-19 przysługujący każdemu medykowi zaangażowanemu w walkę z epidemią. Dodatkowo zapewnił pełne wynagrodzenie podczas kwarantanny lub izolacji:

Wszyscy medycy, którzy będą skierowani na kwarantannę lub izolację otrzymają pełne wynagrodzenie. Będziemy to chcieli też zastosować dla służb mundurowych. Ta szczególna sytuacja wymaga szczególnego trybu działania

Zmian ciąg dalszy

Ważnym krokiem w stronę medyków jest zwolnienie lekarzy rezydentów z egzaminu ustnego. Jak narazie mają przestać się uczyć i poświęcić wszystkie siły na walkę z pandemią.

W życie ma wejść także ustawa o dobrym Samarytaninie. Chodzi tutaj o wyłączenie z odpowiedzialności karnej lekarzy, którzy podczas walki z COVID-19 popełnią nieumyślny błąd, pod warunkiem, że nie będzie miał charakteru ewidentnego zaniedbania:

Chcemy dać gwarancję bezpieczeństwa karnego dla lekarzy.

Bardzo ważna jest także zmiana dotyczy pracy na kwarantannie. Minister Niedzielski wyznał, że rozważa wprowadzenie możliwości pracy zdalnej podczas kwarantanny. Ta informacja wywołała szczególne poruszenie u osób które już kwarantannę przebyły i normalnie na niej pracowały zdalnie, ponieważ nie wiedziały, że nie powinny.

Chcemy wprowadzić możliwość telepracy na kwarantannie. Mamy blisko 300 tys. osób na kwarantannie. Chcemy, aby takie osoby mogły mieć możliwość pracy, bo na razie nasze przepisy tego nie zakładały.

Zobacz także na Widal.pl

Janusz Korwin-Mikke zaskakuje formą i wspiera branże fitness. Spodziewaliście się tego po polityku?

Janusz Korwin-Mikke na swoim Instagramie opublikował post z basenu. Jak wiemy w kolejnej fazie wprowadzania obostrzeń na pierwszy rzut poszła branża fitness oraz działalność basenów i pływalni.

Szymon Hołownia zabrał głos w sprawie walki z koronawirusem. Jego zdaniem niezbędne jest wojsko. Czy ktoś weźmie jego zdanie pod uwagę?

Szymon Hołownia postanowił zabrać głos w sprawie panującej epidemii koronawirusa. Podczas swojej wizyty w Polsacie Hołownia nie krył oburzenia.

Krzysztof Krawczyk zaskoczył swoich fanów. Przekazał bardzo smutną wiadomość. Co dalej z artystą?

Krzysztof Krawczyk przekazał bardzo zaskakującą informację. Piosenki artysty wybrzmiewają na różnego rodzaju imprezach od wielu, wielu lat. Ostatni czas doświadczył jednak nas wszystkich.