Widal.plOgólneZabójcze szerszenie w Polsce? Azjatycka zaraza na kolejnym kontynencie!

Zabójcze szerszenie w Polsce? Azjatycka zaraza na kolejnym kontynencie!

Zabójcze szerszenie w Polsce? Czy grozi nam plaga owadów, które potrafią siać spustoszenie i są bardzo groźne dla życia i zdrowia ludzi?

Śmiercionośny gatunek szerszeni dotychczas był obecny tylko w Azji. Okazuje się jednak, że dostały się one już do Stanów Zjednoczonych. Czy pojawią się na kolejnym kontynencie, w tym w Europie?

Zabójcze szerszenie w Polsce?

Departament Rolnictwa Stanu Waszyngton w USA potwierdził, że największy na świecie gatunek szerszeni dotarł na teren Stanów Zjednoczonych. Jest to bardzo poważny problem, bowiem olbrzymie owady potrafią zlikwidować ul pszczół miodnych w ciągu kilku godzin, ich żądła przebijają się przez kombinezony pszczelarskie, a jad jest niebezpieczny dla zdrowia i życia ludzi!

Po ukąszeniu przez tego gigantycznego owada i dostaniu się ich jadu do krwiobiegu można nabawić się niewydolności nerek, co często jest przyczyną śmierci wielu ludzi na świecie.

Szerszenie mają nawet do pięciu centymetrów długości, a rozpiętość ich skrzydeł wynosi nawet osiem centymetrów. Żywią się one dużymi owadami, w tym pszczołami. Azjatyckie szerszenie potrafią w krótkim czasie zlikwidować ul, zabić pszczoły, a ich zwłoki pozbawione głowy przeznaczają do karmienia swoich młodych. Szerszenie te także bardzo szybko się rozmnażają.

Są niebezpieczne dla ludzi!

Zabójcze szerszenie są także niebezpieczne dla ludzi! Posiadają długie żądła, które bez trudu przebijają kombinezony pszczelarskie. Ich jad jest równie niebezpieczny jak jad węża. Niszczy on czerwone krwinki w organizmie ludzkim, co prowadzi do niewydolności nerek. Może też stanowić śmiertelne zagrożenie.

Nie wiadomo w jaki sposób szerszenie dostały się na teren Stanów Zjednoczonych. Naukowcy są w trakcie badań przyczyn ich pojawienia się na kolejnym kontynencie. Niestety, ale możliwe jest także, że będą one niebawem siały postrach na kolejnych kontynentach, w tym możliwe, że i w Europie.

Czy picie nasienia jest zdrowe?

Według niektórych faktycznie tak jest. Jedną z osób, które polecają spermę jest brytyjska blogerka.

Jak będą działać galerie handlowe?

Rząd podał jak to będzie wyglądać. Długo jeszcze poczekamy na powrót do normalności.

Jurek Owsiak z apelem do rządu

Szef WOŚP zaapelował do władz. Chce aby przełożyć wybory i bardziej pomagać chorym w czasie pandemii.